(МАПА) УКРАЈИНСКИ АЛИТИЧАРИ ВЕЗАНИ ЗА ГУР: “Компликације” широм фронта за ВСУ, Руси напредују на више праваца
УКРАЈИНСКЕ оружане снаге наишле су на „компликације“ на Покровском и Константиновском правцу, пишу украјински аналитичари.
Foto MoD Rusije
Руске оружане снаге настављају да врше активан притисак на деоницу Јелизаветовка-Малиновка-Новаја Полтавка-Новоленовка-Александропољ-Калиново, пише извор Дип Стејт који ради за украјински ГУР.
Руска војска напредује у области Малиновке, приближила се Новој Полтавки и заузела је Новооленовку.
-Непријатна ситуација влада и у Александропољу, пишу украјински аналитичари.
Напредовање у правцу Малиновке и даље од ње отвара приступ другом крилу Мирнограда и Покровска кроз Новоекономичко. Руске оружане снаге могу се померати и у дубину у правцу Новоторецког, где се отвара логистика одбрамбених снага овог региона. Излаз на аутопут у Новооленовки отвара оперативни простор ка Константиновки са супротног крила од Часног Јара и логистику целој ЛБС у том подручју, жали СЕ ВСУ.
У близини Торецка, руске оружане снаге су се приближиле Романовки како би наставиле кретање ка насељима Александро-Калиново и Јекатериновка.
-Ситуација се не развија на најбољи начин [за украјинске оружане снаге], посаде дронова стварају велике проблеме, уништавају положаје и погађају логистику, пишу украјински ресурси.
(РВвоенкор)
БОНУС ВИДЕО - ПОНУДА НА САЈМУ АУТОМОБИЛА: Погледајте како изгледају нови модели
ПЕНТАГОН ОБЈАВИО СНИМАК ТОРПЕДОВАЊА ИРАНСКЕ ФРЕГАТЕ! Иран оборио Ф-15?! Колико је ракета патриот преостало? Напади на бродове у Ормузу
НАСТАВЉАЈУ се ваздушни удари на Блиском истоку. САД и Израел настављају да гађају Иран, док иранске снаге узвраћају нападима на израелске градове и америчке базе и дипломатска представништва у региону.
04. 03. 2026. у 06:59 >> 18:07
"РАСПОРЕДИО САМ ВОЈСКУ НА 75 ЛОКАЦИЈА" Орбан: Украјина дигла у ваздух "Северни ток", то се не сме поновити са "Дружбом"
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан објавио је видео на мрежи Икс у којем је поручио да је мађарска војска распоређена на десетинама локација како би заштитила енергетску инфраструктуру земље. Орбан наводи да постоји претња од могућих украјинских саботажа због тензија око руских енергетских испорука и рата на Блиском истоку.
04. 03. 2026. у 13:43
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)