УМЕРОВ ПОСЛЕ ПРЕГОВОРА У ИСТАНБУЛУ: Очекујемо следећу рунду
УКРАЈИНСКА страна је на преговорима пре свега разговарала о прекиду ватре, рекао је украјински министар одбране и шеф украјинске делегације на преговорима у Истанбулу Рустем Умеров.
Foto: EPA/ OLIVIER HOSLET
- Разговарали смо са нашим партнерима, а циљ наших преговора је био прекид ватре - рекао је он.
Очекује и да ће се одржати следећа рунда разговора са Русијом.
Према Умерову, размена заробљеника може се обавити у блиској будућности по формули „1000 за 1000“.
Препоручујемо
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо
УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.
20. 04. 2026. у 20:41
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
"Потврђена идиоткиња!" Рус извређао Мелонијеву, Италија упутила протест: "Фашистички олош, издала бираче"
ИТАЛИЈА је упутила оштар протест Русији након увредљивих изјава руског ТВ водитеља на рачун премијерке Ђорђе Мелони, док јој је председник државе пружио подршку и осудио скандалозне коментаре.
22. 04. 2026. у 08:44
Коментари (0)