МАСОВНИ НАПАД ДРОНОВИМА: Русија пресрела десетине летелица, укључујући и оне ка Москви
МИНИСТАРСТВО одбране Руске Федерације је саопштило да су у периоду од 11.30 до 15.00 часова по московском времену, дежурни системи противваздушне одбране уништили и пресрели 34 украјинске беспилотне летелице типа авиона.
фото: Министарство одбране Русије
Након што је Министарство одбране Руске Федерације саопштило о нападима Украјине на руске регионе, градоначелник Москве Сергеј Собјањин известио је о још три оборена дрона, који су били на путу ка Москви.
- Противваздушна одбрана Министарства одбране одбила је напад још седам дронова који су летели ка Москви. Хитне службе раде на месту где су пали фрагменти - написао је Собјањин на Телеграму.
Раније данас, градоначелник је известио о још седам одбијених напада на Москву.
У међувремену, Министарство одбране Руске Федерације је саопштило да су у периоду од 11.30 до 15 часова по московском времену, дежурни системи противваздушне одбране уништили и пресрели 34 украјинске беспилотне летелице типа авиона.
Како су навели, изнад територије Орловске области оборено их је 15, изнад Курске области седам, изнад Туљске шест, над Московском три, над Рјазанском два и над Брјанском једна.
(РТ)
БОНУС ВИДЕО - Џорџ Галовеј на Паради у Москви
Препоручујемо
САНКЦИЈЕ, СУКОБИ, ПРИВИЛЕГИЈЕ: Захарова оптужује ЕУ бирократе за лицемерје
21. 05. 2025. у 17:03
"ТРАМП ТАМО ДА ИЗБАЦИ 1000 ВОЈНИКА НА ОСТРВО, НИКО МУ СЕ НЕЋЕ СУПРОСТАВИТИ" Вучић о Гренланду - Када питам а како Косово, сви спусте главу!
ГОВОРЕЋИ јутрос у емисији "Јутро" на Телевизији Прва, председник Србије Александар Вучић дотакао се и лицемерја међународне заједнице када је у питању однос који сада имају по питању Гренланда и онај који су некада имали по питању Косова и Метохије.
25. 01. 2026. у 13:20
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"
ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.
25. 01. 2026. у 20:42
Коментари (0)