ЗЕЛЕНСКИ СА РУТЕОМ: Украјински председник тражи повећавање притисака на Русију

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

21. 05. 2025. у 18:33

УКРАЈИНСКИ председник Владимир Зеленски изјавио је данас да је телефоном разговарао са генералним секретаром НАТО-а Марком Рутеом о заједничким корацима и потреби да се изврши притисак на Русију како би се обезбедио "праведан мир".

ЗЕЛЕНСКИ СА РУТЕОМ: Украјински председник тражи повећавање притисака на Русију

Фото: Танјуг

-Важно је да све одлуке буду координисане. Тада ће санкције деловати. Без притиска на Москву, праведан мир се не може постићи. Сви то разумеју, написао је Зеленски на свом налогу на платформи Телеграм.

Зеленски је у последња два дана позивао европске лидере да повећају притисак на Русију, након телефонског разговора руског председника Владимира Путина и америчког председника Доналда Трампа у понедељак.

Зеленски је са немачким канцеларом Фридрихом Мерцом разговарао о опоравку Украјине после завршетка рата и координацији међу партнерима ради окончања сукоба, док је са италијанском премијерком Ђорђом Мелони разговарао о могућим платформама за преговоре са Русијом.

Са британским премијером Киром Стармером разговарао је о напорима за постизање трајног мира у Украјини, а такође је поздравио нове британске санкције Русији, док је са француским председником Емануелом Макроном разговарао о подршци Париза украјинској војсци и сарадњи у области одбране, као и о односима и координацији са Сједињеним Америчким Државама.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - ПОНУДА НА САЈМУ АУТОМОБИЛА: Погледајте како изгледају нови модели

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
(МАПА) КРАЈЕМ ЛЕТА ЧЕКА НАС КАТАСТРОФА: Морске температуре на рекордном нивоу, велики ризик од разорних олуја

(МАПА) КРАЈЕМ ЛЕТА ЧЕКА НАС КАТАСТРОФА: Морске температуре на рекордном нивоу, велики ризик од разорних олуја

ИСТОРИЈСКИ топлотни талас који је захватио Медитеран и Европу подигао је температуру мора на рекордне нивое, повећавајући ризик од разорних поплава и екстремних временских непогода широм јужне Европе у наредним месецима, пише сајт Severe Weather Europe.

01. 07. 2025. у 13:58

МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи

"МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ" Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи

ЈУЖНА Европа суочава се са жестоким топлотним таласом - температуре прелазе 40 степени Целзијуса, а у шпанској покрајини Уелва измерено је рекордних 46 степени, што је највиша јунска температура у историји земље. Истовремено, Италија, Грчка, Португалија и Западни Балкан такође бележе рекордне врућине, праћене шумским пожарима и људским жртвама.

01. 07. 2025. у 11:45

АГЕНТ МОСАДА У ПОЛИТИЧКОМ ВРХУ СИРИЈЕ: Вешање израелског шпијуна снимано и преношено уживо (ФОТО/ВИДЕО)

АГЕНТ МОСАДА У ПОЛИТИЧКОМ ВРХУ СИРИЈЕ: Вешање израелског шпијуна снимано и преношено уживо (ФОТО/ВИДЕО)

МНОГИ га сматрају најбољим израелским шпијуном икада. Са лажним идентитетом сиријског муслимана рођеног у Либану, Ели Коен је имао један циљ - да као оперативац Мосада сазна поверљиве информације које ће користити Израелу.

01. 07. 2025. у 12:48

Коментари (0)

БОРБА ЗА РОДНУ РАВНОПРАВНОСТ: Непоколебљива енергија једнакости међу половима