ЗЕМЉОТРЕС ПОГОДИО ГРЧКУ: Удар јачине 6,1 степени Рихтера у близи Крита
ЗЕМЉОТРЕС јачине 6,1 степен Рихтерове скале догодио се јутрос у морском подручју северно од грчког острва Крит, према подацима Геодинамичког института у Атини.

Фото: Новости
Потрес се догодио у у 6:19 часова по локалном времену, а осетио се и на Атици.
Епицентар земљотреса налазио се на 56 км северно од Неаполиса, Ласити, преноси Катимерини.
Према првој процени, његова жаришна дубина је израчуната на 60,3 км.
Земљотрес се, међутим, осетио и у неколико области Атике, док су новинари са Крита говорили о дуготрајном потресу који је изазвао забринутост јер се догодио веома рано ујутру. Земљотрес се осетио и на Пелопонезу, Кикладским острвима и широм Кипра, углавном у западним областима.
Грађани су на сајту ЕМСЦ описали како се осетио земљотрес.
- Вау. То је био прави потрес. Пробудио ме је и цела куц́а се прилично јако тресла доста дуго. Када је затресло, наставило се трести још минут или нешто дуже пре другог, мањег земљотреса - написао је један грађанин.
Како је саопштио министар здравља Адонис Георгијадис, није изазван никакав проблем у болницама и здравственим центрима, док се чека одлука о раду школа јер се очекује да директори оду да виде да ли је настала нека штета.
Према речима председника ОАСП-а, Ефтимиоса Лекаса, "имао је значајну дубину и то је важно јер вероватно нец́емо имати цунами", процењујуц́и да нец́е бити вец́е штете на Криту.
Са своје стране, директор истраживања у Геодинамичком институту, Танасис Ганас, рекао је да је ово био класичан земљотрес на средњој дубини и да је био далеко од Санторинија.
(Курир)

ПОРОДИЦЕ У ШОКУ НАКОН ШТО СУ ОТВОРИЛЕ КОВЧЕГЕ СА ТЕЛИМА: Нове бизарности након пада авиона у Индији
СИН жене која је погинула у паду авиона компаније Air India изјавио је за Би-Би-Си да су у ковчегу с телом његове мајке пронађени и „други остаци“.
23. 07. 2025. у 16:49

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

ВЕЛИКЕ ДЕВОЈКЕ: Федерерове ћерке више нису мале - лепе близнакиње, видите на кога личе (ФОТО)
ПОРЕД њих две, Роџер Федерер је отац двојице дечака - Леа и Ленија.
22. 07. 2025. у 17:19
Коментари (0)