"НАШИ РАЗГОВОРИ СА ЊИМА НЕ ВОДЕ НИКУДА" Трамп запретио ЕУ царинама од 50 одсто

Mina Izgarević

23. 05. 2025. у 14:44

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп највио могућност да царина за целу Европску унију, буде 50 одсто, наводећи годишњи трговински дефицит са ЕУод 250 милијарди долара. Наговестио је да ће нова стопа почети да се примењује 1. јуна.

НАШИ РАЗГОВОРИ СА ЊИМА НЕ ВОДЕ НИКУДА Трамп запретио ЕУ царинама од 50 одсто

Фото: Танјуг

Трамп је на друштвеној мрежи „Истина“ наговестио да је ЕУ првобитно формирана „са примарном сврхом искоришћавања САД у трговини“.

Он тврди да су економске политике ЕУ, порези, прописи и „неправедне и неоправдане тужбе против америчких компанија“ довели до трговинског дефицита са ЕУ од „више од 

250.000.000 долара годишње“, што је описао као потпуно неприхватљиво.

- Наши разговори са њима не воде никуда! Стога препоручујем директну царину од 50одсто за Европску унију, почев од 1. јуна 2025. године - објавио је Трамп, додајући да неће бити царине на производе „произведене у Сједињеним Државама“.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО - Џорџ Галовеј на Паради у Москви

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.

06. 05. 2026. у 11:22

Коментари (0)

Четврт века сигурности: Како инвестиционо злато постаје кључ финансијске стабилности у Србији