АМЕРИКА ОДЛАЗИ ИЗ ЕВРОПЕ Немачки медији: Европске дипломате очекују да ће САД смањити присуство трупа на континенту
ВИСОКЕ европске дипломате очекују да ће Сједињене Америчке Државе у наредним месецима објавити смањење присуства својих трупа у Европи, мада је још нејасно када и у којој мери, пише немачки лист "Ханделсблат" позивајући се на неименована сазнања.
Фото: Твитер
НАТО се, такође, спрема за такав сценарио, може се чути из Алијансе, наводи лист.
Током своје посете Литванији, немачки канцелар Фридрих Мерц је покушао да умири Европљане.
-Тренутно немамо назнака да Сједињене Америчке Државе повлаче трупе из Европе, рекао је немачки канцелар на конференцији за новинаре са председником Литваније Гитанасом Науседом у Виљнусу.
САД, као највећа војна сила, гарант је безбедности Европе, али, како пише лист, Европљане мучи питање колико још увек вреди америчко обећање о савезу са администрацијом америчког председника Доналда Трампа.
Тренутно је у Европи стационирано око 78.000 америчких војника, од тога је њих 37.000 у Немачкој.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - ПОНУДА НА САЈМУ АУТОМОБИЛА: Погледајте како изгледају нови модели
Препоручујемо
КОЛИКО КОШТА БИТИ НЕПРИЈАТЕЉ РУСИЈЕ: Европа ће морати да издвоји невероватну суму
17. 05. 2025. у 17:11
БИВШИ АНАЛИТИЧАР ЦИА: Запад није успео да потчини Русију, то је болесна фантазија
25. 05. 2025. у 17:11
"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)
ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.
13. 04. 2026. у 07:27
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)