ЖЕСТОКА РАСПРАВА ОКО ТРЕЋЕГ СВЕТСКОГ РАТА: Медведев и Трампов човек у клинчу, ево шта су писали на Иксу

Танјуг

28. 05. 2025. у 07:49

АМЕРИЧКИ специјални изасланик Кит Келог изјавио је данас да су наговештаји да би Русија могла да започне трећи светски рат ''непромишљени и непримерени''.

ЖЕСТОКА РАСПРАВА ОКО ТРЕЋЕГ СВЕТСКОГ РАТА: Медведев и Трампов човек у клинчу, ево шта су писали на Иксу

Фото: Профимедиа

Он је то рекао реагујући на изјаву заменика председника руског Савета безбедности Дмитрија Медведева да би трећи светски рат био ''заиста лоша ствар'' и да би председник САД Доналд Трамп ''требало то да схвати''.

- Подстицање страха од трећег светског рата је жалосна и непромишљена изјава Дмитрија Медведева, која је недостојна једне светске силе - рекао је Келог у објави на мрежи Икс.

Он је истакао да ''ради на окончању овог рата и заустављању убијања“.

- Чекамо да добијемо руски меморандум који је обећан прошле недеље. Прекид ватре је тренутан - додао је Келог.

Медведев је синоћ, као одговор на изјаву америчког председника Доналда Трампа о томе како се руски председник Владимир Путин "игра ватром" и да би се без њега у Русији догодиле "заиста лоше ствари“, рекао да је "заиста лоша ствар" трећи светски рат и да би Трамп "то требало да схвати".

- Што се тиче Трампових речи о Путиновом "игрању ватром" и "заиста лошим стварима“ које се дешавају Русији, знам само једну заиста лошу ствар - трећи светски рат. Надам се да Трамп ово разуме - казао је Медведев у објави на платформи Икс.

Трамп је претходно упозорио руског председника Владимира Путина да се интензивирањем напада у Украјини "игра ватром".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.

17. 04. 2026. у 13:13

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

Од едукације у школама до подкаста: Како платформа „ЗДРАВА ХРАНА СВАКОГ ДАНА“ подстиче здравије изборе свих генерација