"МЕРЦОВЕ РАКЕТНЕ ИГРЕ МОГУ ДА ЗАПАЛЕ ЕВРОПУ" Стручњак упозорава - Опасан прелазак ових црвених линија
ПОСЕТА Владимира Зеленског Немачкој и изјаве немачког канцелара Фридриха Мерца о испоруци ракета „Таурус“ Украјини нису ништа више од медијске игре, али њихова употреба против Русије могла би да увуче целу Европу у велики рат, изјавио је за РИА Новости либански стручњак за међународне односе Самер Караки, преносе РИА новости.

Фото: Танјуг Ап
Немачки канцелар Фридрих Мерц је у понедељак изјавио да су Велика Британија, Француска , Сједињене Америчке Државе, а сада и Немачка, укинуле ограничења домета војних испорука Украјини и да Кијев може да напада положаје на руској територији оружјем дугог домета. Касније је вицеканцелар Немачке и лидер Социјалдемократске партије Немачке (СПД) Ларс Клингбајл изјавио да Берлин, супротно Мерцовој изјави, није променио свој став о испоруци оружја Украјини.
- Сваки покушај употребе ракета дугог домета против Русије биће координисан са Сједињеним Државама и изазваће одлучан одговор Москве. Прелазак ових црвених линија могао би да запали целу Европу - рекао је Караки.
Експерт је приметио да се Немачка, покушавајући да ојача своју политичку улогу на позадини слабљења Француске, суочава са низом проблема који се не ограничавају само на сукоб са земљом размера и статуса Русије. То укључује економске тешкоће, проблем избеглица и унутрашње политичке неслагања.
- Посета Зеленског Немачкој и изјаве канцелара Мерца о испоруци ракета дугог домета су једноставно медијска игра, покушај да се ускочи у последњи вагон одлазећег воза без икаквих реалних изгледа за то - додао је Караки.
Према извору агенције, европске земље које улажу у сукоб нису успеле да остваре ни геополитички утицај ни економске користи, а кључне одлуке о решењу и политичкој будућности Зеленског се још увек доносе у Вашингтону.
- Упркос подршци Запада, Украјина није постигла стратешке победе, док је Русија не само издржала невиђене санкције, већ је и учврстила контролу над источним регионима - нагласио је Караки.
БОНУС ВИДЕО:
"СТАЗЕ КОСМЕТА": Ђаковица - Епизода 1
Препоручујемо

ВЕЛИКИ ДОГОВОР У БЕРЛИНУ: Зеленски и Мерц хитно саопштили шта се спрема
28. 05. 2025. у 16:13

РУСКИ ИЗВОРИ ОТКРИЛИ: Ово је Путинових пет услова за крај рата у Украјини!
28. 05. 2025. у 12:58

ТРАМП ОТКРИО КОЛИКО ЉУДИ НЕДЕЉНО ГИНЕ У УКРАЈИНИ: "Путин убија много украјинских војника"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да је незадовољан понашањем руског председника Владимира Путина и навео да разматра нове санкције против Русије.
08. 07. 2025. у 20:36

СКАНДАЛ! ПЛЕНКОВИЋ О УСТАШКОМ КОНЦЕРТУ ТОМПСОНА: "Поносни смо, једино он може да окупи пола милиона"
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић одржао је конференцију за медије након седнице Председништва Хрватске демократске заједнице (ХДЗ). Главна тема била је концерт Марка Перковића Томпсона на Хиподрому и усташка иконографија која се тамо могла видети, али и чути.
07. 07. 2025. у 18:33

БОСАНАЦ ОПТУЖЕН ЗА ПРЕВАРУ: "Подвалио ми је"
ИСТИЧЕ да је имао великих проблема због тога.
11. 07. 2025. у 11:38
Коментари (0)