"НЕЋЕМО ТОЛЕРИСАТИ МЕШАЊЕ СТРАНИХ СИЛА" Сијарто: Ранија администрација САД није успела да обори Орбана, неће успети ни Брисел
ШЕФ мађарске дипломатије Петер Сијарто данас је изјавио да су ранији покушаји Вашингтона да обори мађарску владу доживели неуспех, а да ће то исто да се догоди са актуелним покушајима Брисела.
Foto: Profimedia
Сијарто је то изјавио на састанку Конференције конзервативне политичке акције (ЦПАЦ) у Будимпешти, пренела је мађарска агенција МТИ.
Како је навео, Будимпешта је на мети “либералног мејнстрима” у Бриселу, а раније је то био случај и са Вашингтоном, пошто је ранија америчка администрација видела у њој непријатеља.
Према његовим речима, амерички председник Доналд Трамп је сада, међутим, онемогућио изворе финансирања глобалне диктатуре либералног мејнстрима.
- Ми Мађари нећемо толерисати мешање страних сила, нити ћемо дозволити да на нас утиче финансирање политике из иностранства…То се зове транспарентност - поручио је Сијарто.
Како је Сијарто додао, “лидеру Европске народне партије Манфреду Веберу боље би било да схвати да премијер Виктор Орбан представља будућност Мађарске”.
Мађарски званичник је истакао да је 2025. година прекретнице јер је до сада мађарска влада морала да улаже напоре да заштити свој национални идентитет, безбедност земље и децу, али сада је време да изврши контра-напад.
- Ми смо морали да се штитимо од рата у Украјини у који су нас три године гурали. Успели смо да одолимо тим покушајима, тако што нисмо слали оружје или новац да бисмо финансирали изгубљени рат - поручио је Сијарто.
Он је истовремено истакао да Будимпешта неће да дозволи да Украјина буде угурана у ЕУ и позвао Мађаре да гласају на владином референдум о чланству Кијева у Унији.
Сијарто је додао да је Мађарска исто тако протеклих година морала да се штити од илегалних миграција, указујући да је апсурдно да они који заговарају демократију не поштују међународне законе.
Према његовим речима, на основу међународних закона мигранти имају право да остану у прво безбедној земљи, “а не другој, петој или десетој”.
- Мађарска за мигранте који долазе са југа сигурно није у тој првој категорији - указао је Сијарто.
Он је поручио да ће његова земља и у будућности бити одбрањена од миграната, упркос томе што ју је Брисел новчано казнио због такве политике.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО: "НОВОСТИ" НА ЛИЦУ МЕСТА - Ролан Гарос 2025: Лов на селфије, сладолед и - знојницу
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Најгори грех у кући: Зашто вас прате невоље иако се трудите да будете праведни
ОТКРИЈТЕ који је то најгори грех у кући који блокира успех и радост. Практични савети за повратак мира и слоге.
01. 05. 2026. у 21:38
Коментари (0)