НЕТАНЈАХУ ПОТВРДИО: Израел наоружава кланове у Гази, супротстављене Хамасу
ИЗРАЕЛСКИ премијер Бењамин Нетанјаху потврдио је данас да његова влада наоружава палестинске кланове у Гази, како би се супротставили Хамасу.
Tanjug/Evelyn Hockstein/Pool Photo/AP
Како је објавила његова канцеларија, Нетанјаху је у најновијем кратком интервјуу са својим саветником Топазом Луком, рекао да је "у консултацији са безбедносним званичницима" користио "кланове у Гази који се противе Хамасу", пренео је Тајмс оф Израел.
- Шта није у реду са тим. То је само добро. Спашава животе војника Израелских одбрамбених снага (ИДФ) - рекао је Нетанјаху.
Бивши израелски министар одбране Авигдор Либерман данас је рекао да Израел наоружава џихадисте из Појаса Газе, оптужујући Нетањахуа да је једнострано одобрио трансфер оружја тој групи.
Либерман, који предводи опозициону странку Израел, наш дом, рекао је за израелски јавни емитер Кан да се ради о групи Абу Шабаб, за коју је рекао да је наоружана банда која се противи палестинском милитантном покрету Хамас, и која је последњих дана деловала у подручју близу прелаза Керем Шалом под израелском војном контролом.
- Израелска влада даје оружје групи криминалаца и осуђеника, идентификованих са Исламском државом, по налогу премијера. Колико ја знам, ово није прошло одобрење кабинета - рекао је Либерман.
Извори из израелског Министарства одбране потврдили су за лист Тајмс оф Израел да је Тел Авив испоручио калашњикове и друго оружје члановима наоружане групе у Гази, уз одобрење Нетанјахуа, али без сагласности ратног кабинета.
Препоручујемо
ФРАНЦУСКИ РАДНИЦИ БЛОКИРАЈУ ИСПОРУКУ ВОЈНЕ ОПРЕМЕ ИЗРАЕЛУ: Огласио се синдикат
05. 06. 2025. у 17:36
АМЕРИЧКИ ОБАВЕШТАЈЦИ ПРЕСРЕЛИ ПОРУКЕ: На помолу рат, мете су већ зацртане
21. 05. 2025. у 08:49
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (0)