МОСКВА ПОДИЖЕ АЛАРМ: Русија у борби за душу нације – нова стратегија откривена
ПИТАЊЕ очувања националних вредности је од највеће важности за Русију, изјавио је секретар Савета безбедности Русије Сергеј Шојгу након седнице савета.
Фото: Профимедиа
- Као што је председник Савета безбедности Владимир Владимирович (Путин) сада рекао, а и раније је то говорио, ово је питање од највеће важности, посебно за нашу земљу, земљу у којој живи 195 националности - рекао је Шојгу за телевизију „Русија 24“.
- Вероватно нема важнијег задатка од овога - додао је он.
Фото: Vyacheslav Prokofyev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP
- Основе државне политике по овом питању, које су припремљене и усвојене 2022. године – оне, наравно, захтевају сталну пажњу, стално прилагођавање, чиме смо се данас и бавили. Полазећи од тога, појавили су се нови програми, појавили су се развоји у областима које су постојале - објаснио је Шојгу.
Он је додао да слика Русије као чувара и заштитника традиционалних духовних и моралних вредности мора да се развија у међународним односима и то треба да постане један од приоритета спољне политике Русије.
Председник Русије Владимир Путин одржао је у уторак седницу Савета безбедности Русије посвећену заштити духовних и моралних вредности.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО - С-400 НА ЦРВЕНОМ ТРГУ: Новости снимиле понос руске армије
Препоручујемо
ПУТИН УПОЗОРАВА: У току је агресивна борба за умове људи – Русија брани своје вредности
10. 06. 2025. у 16:56
РАТ У УКРАЈИНИ: Размењена друга група ратних заробљеника са Украјином
10. 06. 2025. у 07:33 >> 21:51
ТРАМП ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ И ЕУ: Нема ништа од оружја ако се ваши европски савезници не придруже деблокади Ормуског мореуза
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп запретио је да ће САД прекинути да снабдевају оружјем Украјину уколико европски савезници одбију да се придруже "коалицији вољних" за деблокаду Ормуског мореуза, јавља данас Фајненшел тајмс, позивајући се на изворе.
01. 04. 2026. у 22:03
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ВИЛИЈАМ МОНТГОМЕРИ: "Кад смо бомбардовали Србију, нисмо имали дозволу за прелет преко Хрватске - Туђман није знао! Подела КиМ једини излаз"
НЕДАВНО је обележена 27. годишњица од почетка НАТО агресије на Савезну Републику Југославију.
30. 03. 2026. у 20:11
Коментари (0)