ОРБАН УПЕРИО ПРСТ НА БРИСЕЛ: Циљ ЕУ био је да мађарске породице плате рат у Украјини
ЦИЉ Европске уније био је да се осигура да мултинационалне компаније добро послују, да Украјина има довољно новца да ратује и да све то плате мађарске породице, изјавио је данас мађарски премијер Виктор Орбан.

Foto: Profimedia/Luka Dakskobler/SOPA Images
Он је на свом налогу на Фејсбуку истакао да је Брисел од Мађарске тражио да укине максималне цене на руски гас и нафту, преноси МТИ.
- Логично је да добро изгледа да Брисел тражи од Мађарске да плати подршку Украјини - написао је Орбан.
Оценио је да је Европска комисија омаловажила напоре мађарске владе да ''заштити породице од профитера кроз максималне цене и каматне стопе''.
- Брисел мисли да је боље кад новац стоји у банкама и код мултинационалних компанија. Европској комисији није се допало ни што је Мађарска таргетирала посебне порезе и порезе на додатну вредност. Они би волели да укинемо субвенције за куповину станова - навео је Орбан.
БОНУС ВИДЕО:
Препоручујемо

ЗАПАД ПОЈАЧАВА ОБРУЧ ОКО РУСИЈЕ: Нове санкције у енергетици и банкарству на столу
12. 06. 2025. у 17:27

ПОРОДИЦЕ У ШОКУ НАКОН ШТО СУ ОТВОРИЛЕ КОВЧЕГЕ СА ТЕЛИМА: Нове бизарности након пада авиона у Индији
СИН жене која је погинула у паду авиона компаније Air India изјавио је за Би-Би-Си да су у ковчегу с телом његове мајке пронађени и „други остаци“.
23. 07. 2025. у 16:49

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво
НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.
25. 07. 2025. у 08:55
Коментари (0)