ВРУЋИНЕ КАО У АФРИЦИ? Упозорење метеоролога: У Британији у будућности температуре могле достићи 46Ц

В. Н.

19. 06. 2025. у 00:09

У Великој Британији температуре би у будућности могле да достигну 46 степени Целзијуса или више, тврде британски метеоролози и упозоравају да су шансе да температуре ваздуха достигну 40 степени Целзијуса данас 20 пута веће него шездесетих година прошлог века.

ВРУЋИНЕ КАО У АФРИЦИ? Упозорење метеоролога: У Британији у будућности температуре могле достићи 46Ц

Фото: Профимедиа

Британска метеоролошка служба саопштила је да у наредних 12 година Велика Британија има 50 одсто шанси да се поново суочи са температуром од 40 степени Целзијуса или више, преноси Скај Њуз.

Температуре од 45 степени Целзијуса или више су такође могуће јер ризик од екстремних врућина наставља да расте са убрзаним климатским променама, упозорили су стручњаци.

Температуре у Великој Британији су први пут достигле 40 степени Целзијуса током незабележеног топлотног таласа 2022. године када је 19. јула у градићу Конингсбију измерена највиша температура ваздуха од 40,3 степена Целзијуса.

Пре тога, највиша температура је измерена 2019. године у Кембриџу и то 38,7 степени Целзијуса.

Више од 3.000 смртних случајева повезаних са врућином забележено је у Енглеској током лета 2022. године, укључујући и додатних 1.000 смртних случајева међу старијиом популацијом током четвородневног врхунца топлотног таласа, подсећа Скај Њуз.

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар орешника и сармата може да уништи читав НАТО у Европи

РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар "орешника" и "сармата" може да уништи читав НАТО у Европи

КОМБИНОВАНО лансирање ракетних система „сармат“ и „орешник“ способно је да неутралише целу војну инфраструктуру Северноатлантске алијансе у Европи, рекао је за руске медије Александар Степанов, војни стручњак Института за право и националну безбедност Руске председничке академије за националну економију и јавну управу (РАНХЕГА).

13. 05. 2026. у 12:29

НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ! Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији

"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији

ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.

11. 05. 2026. у 19:09

Коментари (0)

МИСЛИО САМ ДА СУ МИ ПРИЈАТЕЉИ: Дарко Лазић разочаран у колеге - Толико су мали у мојим очима