ЗАКУКАО НАКОН НАПАДА: Зеленски захтева оштру реакцију након разорног ракетног напада на Кијев
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски изјавио је данас да је ракетни напад на деветоспратницу у Кијеву, у којем је погинуло 28 људи, још један знак да је потребно да се изврши већи притисак на Москву како би пристала на прекид ватре.
Фото: АП
У нападу, који је био, како је оцењено, најсмртоноснији на украјинску престоницу ове године, рањено је 142 особаи, пренео је АП.
Зеленски је посетио локацију нападнуте стамбене зграде у кијевском округу Соломјански, одајући почаст за 23 особе које су погинуле у директном нападу пројектила који је срушио део структуре.
На Телеграму је написао да је напад "подсетник свету" да Русија "одбија прекид ватре и да бира убиство".
Напад у Кијеву био је део ширег руског бомбардовања током ноћи, у којем је испаљено више од 440 дронова и 32 пројектила.
Зеленски је то означио као једно од највећих бомбардовања у рату од фебруара 2022. године.
Руски председник Владимир Путин у Санкт Петербургу је рекао да је спреман за разговоре са Зеленским, али поновио је своју тврдњу да је Зеленски изгубио легитимитет, јер му је истекао мандат прошле године, што су Кијев и његови савезници одбацили.
Руске снаге јуче су испалиле још један велики број беспилотних летелица "шахед", али је украјинска војска успела да пресретне већину њих.
Тренутно нема извештаја о жртвама или материјалној штети изазваној нападима.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО-
Препоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ: Русија спремна да преда Кијеву још око 3.000 тела; Одјекују експлозије на северу Украјине
20. 06. 2025. у 07:38 >> 21:58
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо
УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.
20. 04. 2026. у 20:41
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
"Потврђена идиоткиња!" Рус извређао Мелонијеву, Италија упутила протест: "Фашистички олош, издала бираче"
ИТАЛИЈА је упутила оштар протест Русији након увредљивих изјава руског ТВ водитеља на рачун премијерке Ђорђе Мелони, док јој је председник државе пружио подршку и осудио скандалозне коментаре.
22. 04. 2026. у 08:44
Коментари (0)