ТРАМП ХИТНО КРЕЋЕ ЗА ТЕКСАС: Броје се мртви, десетине деце нестало
НАЈМАЊЕ 90 особа погинуло је у разорним поплавама које су током викенда погодиле централни део америчке савезне државе Тексас, саопштили се данас локални званичници.
AP Photo/Eli Hartman
Власти упозоравају да опасност од изненадних бујичних поплава и даље постоји, будући да се очекују нове падавине у више округа.
Дечји камп Мистик, летњи камп за девојчице на обали реке Гвадалупе у ком је страдало 27 девојчица и васпитача посебно је погођен овим поплавама.
Још десеторо деце и један васпитач воде се као нестали, наводи ЦНН.
FOTO: Arhiva novosti
У међувремену, Бела кућа је саопштила да председник Доналд Трамп планира да у петак посети погођене области, уколико услови на терену то дозволе.
Портпаролка Беле куће Керолајн Левит изјавила је да се у планирању посете води рачуна о томе да Трампова присутност не омета текуће операције спасавања и санације.
- Желимо да посета буде у најприкладнијем тренутку за локалне и државне званичнике - рекла је Левит.
Трамп је раније поручио да жели да избегне ометање напора на терену, преноси НБЦ.
Сенатор из Тексаса, Тед Круз, изјавио је да га је страдање деце у кампу „сломило као родитеља“, истичући да је и његова породица претходних година слала децу на камповање у исту област.
- Ово је ноћна мора сваког родитеља. Наша деца су долазила у камп овде више од деценије - рекао је Круз и додао да је у последњих неколико дана изведено више од 850 спасилачких операција у поплавама, похваливши локалне хероје, укључујући извиђаче који су помагали при евакуацији деце.
Сенатор је додао да је разговарао с председником Трампом, који му је рекао да ће Тексасу бити обезбеђено и пружено шта год да је потребно.
- Знам да је онима који сада тугују тешко да поверују, али Тексас ће се из овога извући - поручио је сенатрор Круз.
(Ало)
Препоручујемо
ФИЦО ЗАГРМЕО: Оно што Брисел ради Србији нема никакве везе са здравим разумом!
ПРЕМИЈЕР Словачке Роберт Фицо изјавио је данас да ће на самиту ЕУ - Западни Балкан говорити у корист Србије, као и да оно што ЕУ ради Србији нема везе са здравим разумом и да је кажњавају због њених суверених ставова.
17. 12. 2025. у 15:34
"СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД" Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!
ИСПОСТАВИЛО се да на Западу нема никакве цивилизације, већ само континуирана деградација, изјавио је председник Русије Владимир Путин на проширеном колегијуму Министарства одбране Русије.
17. 12. 2025. у 13:13
МИМУ ЗАУСТАВИЛА ПОЛИЦИЈА: Изненадило их је оно што су затекли у колима
НАКОН што их је зауставила полиција, призор у колима их је изненадио...
17. 12. 2025. у 10:09
Коментари (0)