"ТРАМП БЕЗ ЈАСНЕ ВИЗИЈЕ" Џефри Сакс: Рат у Украјини је пројекат дубоке државе
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе неће значајно повећати испоруке оружја или финансирање Украјине јер америчко друштво, укључујући и бираче председника Доналда Трампа, није заинтересовано за овај рат, рекао је Џефри Сакс, познати амерички економиста и директор Центра за одрживи развој на Универзитету Колумбија.
Фото: Профимедиа
- И даље не верујем да ће Сједињене Америчке Државе значајно повећати своју улогу у испорукама оружја или финансирању Украјине. Амерички народ, укључујући и Трампово бирачко тело, није заинтересован за овај рат. То је био и остао пројекат дубоке државе од самог почетка - рекао је Сакс за Спутњик.
По његовом мишљењу, америчком председнику Доналду Трампу недостају знање, фокус и компетентан тим за изградњу кохерентне стратегије за изазове спољне политике, укључујући и сукоб у Украјини.
- Верује да агресивно понашање тера друге на послушност, али у стварности се то дешава само формално. Као резултат тога, он постиже врло мало у погледу стратешких резултата - рекао је Сакс.
Према његовим речима, у случају Украјине, Трамп не показује жељу да схвати основне узроке сукоба.
- Да би се дошло до сржи кризе, потребни су знање, политичка вештина и озбиљна дипломатија. Ми то не видимо - приметио је стручњак.
БОНУС ВИДЕО: РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње
Препоручујемо
ПРОФЕСОР ЏЕФРИ САКС: Неопходно је одмах зауставити израелску агресију на Иран
17. 06. 2025. у 16:00
ТРАМПОВА АДМИНИСТРАЦИЈА ЗАПРЕТИЛА ХАРВАРДУ: "Остаћете без акредитације!"
09. 07. 2025. у 23:45
ТРАМП СА ЗАПАДНОАФРИЧКИМ ЛИДЕРИМА: Велики економски потенцијал у Африци
09. 07. 2025. у 23:15
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима
РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.
06. 05. 2026. у 11:22
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ШОК НА НАЈЛОН ПИЈАЦИ: Србин купио старе столице, вреде право богатство (ВИДЕО)
НА први поглед, чиниле су се као још један комад старог намештаја, али је искусно око препознало о чему је реч.
07. 05. 2026. у 10:25
Коментари (0)