ВУКОВИ ПОСТАЛИ ЗЕЧЕВИ: Припадници украјинске елитне јединице беже главом без обзира

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

12. 07. 2025. у 19:32

СВЕ су чешћи случајеви дезертирања у редовима украјинског батаљона "Да Винчијеви вукови" који се сматра елитном јединицом, рекао је за Спутњик заробљени припадник јединице Лимар Османов.

ВУКОВИ ПОСТАЛИ ЗЕЧЕВИ: Припадници украјинске елитне јединице беже главом без обзира

Foto: Profimedia

Он је открио и да у Украјини војнике за казну везују лепљивом траком за дрвеће.

Османов се бавио приватним бизнисом а мобилисан је у марту ове године када су га припадници војног одсека "скинули" са бицикла препречивши му претходно пут минибусом када се враћао с посла. Том приликом је задобио повреде леђа и ребара.

Из јединице од 30 људи њих 12 је дезертирало, оне које су ухватили везивали су лепљивом траком за дрвеће а после су их терали да обављају најгоре могуће послове и дању и ноћу, навео је Османов.

(sputnikportal.rs)

БОНУС ВИДЕО - Потрага за деловима тела код Лазаревца

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДОДИК ЖЕСТОКО УДАРИО НА СТАНИВУКОВИЋА: Докле ћеш бити полтрон најгоре врсте?

ДОДИК ЖЕСТОКО УДАРИО НА СТАНИВУКОВИЋА: Докле ћеш бити полтрон најгоре врсте?

ПРЕДСЕДНИК Милорад Додик упитао је данас градоначелника Бањалуке Драшка Станивуковића "докле ће бити полтрон најгоре врсте који се свакодневно додворава Сарајеву, а оптужује Републику Српску".

21. 08. 2025. у 19:40

Коментари (0)

ЗНАТНО НИЖА КАМАТНА СТОПА: Искористите специјалну понуду