АЛАРМ У МОСКВИ: "НАТО прирпема ову европску земљу за рат против Русије"
НАТО активно припрема Молдавију да буде укључена у потенцијални оружани сукоб са Русијом, саопштила је Спољна обавештајна служба (СВР) Русије.

Фото: Shutterstock/Илустрација/Википедија/Јавно власништво
У Бриселу је, како наводе, донета одлука да се убрза трансформација Молдавије у "истурени мостобран Алијансе на источном крилу, узимајући у обзир напредовање руских оружаних снага у Украјини".
У саопштењу се додаје да ће реализација таквог сценарија бити почетак краја за Молдавију.
- Натовци који су загризли узде, вредно раде на томе да некада мирну аграрну републику претворе у војни полигон. Они покушавају да молдавску територију учине погодном за оперативно пребацивање НАТО трупа на руске границе - открива служба.
Са тим циљем, реализују се пројекти преласка на европски железнички колосек и повећања носивости мостова. Осим тога, додаје се да граде логистичка чворишта, велика складишта и платформе за концентрацију војне опреме.
- Међутим, главни ударац у случају директног сукоба између НАТО-а и Русије, према Бриселу, поднеће сами Молдавци - наводе руски обавештајци.
Управо Молдавија треба да буде "топовско месо" у току борбених дејстава са руским трупама. Да би то урадили, руководство Алијансе приморава Кишињев да пређе на концепте вођења рата НАТО-а. Осим тога, како открива ФСБ, молдавска војска је преплављена војним инструкторима из држава Алијансе.
Сада постаје очигледно да председница Молдавије Маја Санду и њено окружење намеравају да предају ову земљу НАТО-у како би је једноставно "збрисали" од Русије, упозорава се у саопштењу.
- Изгледа да људождерска слава Зеленског не даје мира љубитељки геј-парада и европских интеграција - закључује се у саопштењу.

ДОДИК ЖЕСТОКО УДАРИО НА СТАНИВУКОВИЋА: Докле ћеш бити полтрон најгоре врсте?
ПРЕДСЕДНИК Милорад Додик упитао је данас градоначелника Бањалуке Драшка Станивуковића "докле ће бити полтрон најгоре врсте који се свакодневно додворава Сарајеву, а оптужује Републику Српску".
21. 08. 2025. у 19:40

"СРАМ ВАС БИЛО ЗА СВЕ ШТО РАДИТЕ" Вучић са презиром одговорио Жаклини Таталовић на добацивања и упадице
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић одговорио је на упадице и добацивања новинарки Н1 Жаклини Таталовић.
17. 08. 2025. у 14:28

Да ли је она најзгоднија водитељка на РТС-у? Објавила фотке у бикинију са плаже
ВОДИТЕЉКА Драгана Косјерина привлачи пажњу својим атрактивним изгледом где год се појави.
22. 08. 2025. у 13:24
Коментари (0)