АМЕРИЧКА ВОЈСКА: Јеменске снаге заплениле огромну иранску пошиљку оружја Хутима

ЦЕНТРАЛНА команда Сједињених Америчких Држава (ЦЕНТЦОМ) саопштила је данас да је војна група позната као Јеменске националне снаге отпора (НРФ) запленила велику иранску пошиљку оружја намењену Хутима.

АМЕРИЧКА ВОЈСКА: Јеменске снаге заплениле огромну иранску пошиљку оружја Хутима

Фото foto wikipedia cc by 4.0 Tasnim news agenci

НРФ су снаге у Јемену које предводи Тарек Салех, нећак бившег јеменског председника Алија Абдулаха Салеха, које се противе Хутима, и нису формално део међународно признате владе, преноси Ројтерс.

У саопштењу Централне команде САД на платформи Икс се наводи да су јеменске снаге "заплениле преко 750 тона муниције и хардвера, укључујући стотине напредних крстарећих, противбродских и противавионских ракета, бојевих глава и система за навођење, компоненти, као и стотине мотора за дронове, опреме за противваздушну одбрану, радарских система и комуникационе опреме“.

Од почетка израелског рата у Гази против палестинске милитантне групе Хамас, у октобру 2023. године, Хути повезани са Ираном нападају бродове у Црвеном мору наводећи да су то ације солидарности са Палестинцима.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - Потрага за деловима тела код Лазаревца

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

Компанија Меридианбет – Синоним за успех и верни пријатељ српске кошарке на предстојећем Ф4 турниру