ПРВИ ПУТ ПОСЛЕ ОСАМ ГОДИНА: Преговори Роскосмос-а и НАСА-е у Хјустону 31. јула

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

29. 07. 2025. у 17:00

ГЕНЕРАЛНИ директор „Роскосмоса“ Дмитриј Баканов стигао је у Хјустон поводом састанка са секретаром НАСА-е Шоном Дафијем и посадом свемирског брода "Кру драгон" први пут после осам година. Стране планирају да разговарају о текућим пројектима 31. јула.

ПРВИ ПУТ ПОСЛЕ ОСАМ ГОДИНА: Преговори Роскосмос-а и НАСА-е у Хјустону 31. јула

Фото Танјуг/AP/John Raoux

-Пред почетак мисије "Кру-11", која је планирана за 31. јул, Дмитриј Баканов ће се састати са посадом свемирског брода "Кру драгон", у чијем саставу је по програму унакрсних летова и космонаут „Роскосмоса“ Олег Платонов. За овог Руса ће то бити први лет у свемир, саопштила је прес-служба.

У Свемирском центру „Џон Кенеди“ Баканов је учествовао у активностима повезаним са провером спремности за лансирање следеће мисије на Међународну свемирску станицу.

-Пројекат програма повлачења Међународне свемирске станице са ниске Земљине орбите већ је развијен. Очекује се да ће процес трајати око две и по године, изјавио је генерални директор „Роскосмоса“ Дмитриј Баканов.

Директор „Роскосмоса“ ће посетити свемирски центар "Џонсон". Поред тога, руска делегација планира да обиђе производни погон компаније Боинг, где се развија вишекратно коришћена пилотирана свемирска летелица CST-100 "Старлајнер", а такође да одржи преговоре са руководством космичког програма компаније.

sputnikportal.rs

БОНУС ВИДЕО - Хеликоптери Ка-32 и Супер пума у акцији гашења пожара у Каменој гори

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

У ТЕЛУ УКРАЈИНСКОГ ВОЈНИКА НАЂЕНА ГРАНАТА? Леш враћен из Русије, хитно евакуисана мртвачница (ФОТО)

У ТЕЛУ УКРАЈИНСКОГ ВОЈНИКА НАЂЕНА ГРАНАТА? Леш враћен из Русије, хитно евакуисана мртвачница (ФОТО)

ТОКОМ обдукције страдалог украјинског војника, чије је тело враћено из Русије у склопу размене, форензичари су наводно открили неексплодирану гранату. Због опасности, особље мртвачнице је евакуисано, а контрадиверзионе екипе и стручњаци за разминирање уклонили су и уништили експлозив.

14. 03. 2026. у 07:49

Коментари (0)

САРАЈЕВСКИ ШАРМ НА ДОРЋОЛУ: Бранко Ђурић Ђуро озбиљно насмејао публику у Фондацији Mozzart