"ПРЕДСЕДНИК ФЕД-А ЈЕ ТОТАЛНИ ГУБИТНИК" Трамп: Пауел је превише љут, превише глуп и превише политички настројен
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп оптужио је данас председника Федералних резерви (ФЕД) Џерома Пауела, да је "превише политички настројен" за своју функцију и да је изгубио милијарде америчких долара.
Foto: Tanjug/Markus Schreiber (STF)
- Џером 'Прекасно' Пауел је то поново урадио!!! Он је 'прекасно', и заправо, превише љут, превише глуп и превише политички настројен, да би био председник Федералних резерви. Он кошта нашу земљу билионе долара - написао је Трамп на својој друштвеној мрежи Трутх Социал.
Навео је да акције председника ФЕД-а коштају САД "билионе долара", укључујући једну "од најнеспособнијих или најкорумпиранијих реконструкција зграда у историји грађевинарства".
- Другим речима, 'Прекасно' је ПОТПУНИ ГУБИТНИК, а наша земља плаћа цену - закључио је амерички лидер.
Трамп је више пута критиковао Пауела због спорог смањења каматних стопа, а говорио је и о могућем смењивању председника Феда.
Међутим, према речима стручњака, замена Пауела би негативно утицала на поверење у монетарну политику владе и независност те институције.
(Танјуг)
Препоручујемо
ТРАМПОВ ЦАРИНСКИ ПРЕОКРЕТ ИЗАЗВАО КОЛАПС: Драматичан потрес на тржишту овог метала
31. 07. 2025. у 10:24
ТРАМП И ЈУЖНА КОРЕЈА ПОСТИГЛИ ТРГОВИНСКИ СПОРАЗУМ: Царинска стопа 15 одсто
31. 07. 2025. у 07:27
ТРАМП ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ И ЕУ: Нема ништа од оружја ако се ваши европски савезници не придруже деблокади Ормуског мореуза
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп запретио је да ће САД прекинути да снабдевају оружјем Украјину уколико европски савезници одбију да се придруже "коалицији вољних" за деблокаду Ормуског мореуза, јавља данас Фајненшел тајмс, позивајући се на изворе.
01. 04. 2026. у 22:03
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ВИЛИЈАМ МОНТГОМЕРИ: "Кад смо бомбардовали Србију, нисмо имали дозволу за прелет преко Хрватске - Туђман није знао! Подела КиМ једини излаз"
НЕДАВНО је обележена 27. годишњица од почетка НАТО агресије на Савезну Републику Југославију.
30. 03. 2026. у 20:11
Коментари (0)