КРЕМЉ ПОРУЧИО: БРИКС не одговара на претње и није усмерен против других
БРИКС не одговара на претње, савез није усмерен против било које земље, изјавио је портпарол председника Руске Федерације Дмитриј Песков.
Фото AP/Eraldo Peres
-БРИКС не одговара на претње. БРИКС никада не усмерава своју делатност против било које земље. То није циљ БРИКС-а. БРИКС је основан и развија се ради сарадње у областима које представљају заједнички интерес и ради обостране користи. То је његова сврха, рекао је Песков новинарима.
Представник Кремља је такође истакао да је трговина између Русије и САД сведена готово на нулу, али да не би требало ту и да остане.
Раније је председник САД Доналд Трамп изјавио да ће свака држава која подржи „антиамеричку“ политику БРИКС-а бити опорезована додатном царином од 10%.
(sputnikportal.rs)
БОНУС ВИДЕО - Хеликоптери Ка-32 и Супер пума у акцији гашења пожара у Каменој гори
Препоручујемо
ОД БЕОГРАДА ДО МОРА ЗА САМО ЧЕТИРИ САТА: Овако ће изгледати нови ауто-пут до Црне Горе (ВИДЕО)
САОБРАЋАЈНИЦА је пројектована са по две траке и једном зауставном траком у сваком смеру, уз предвиђену брзину од 100 до 120 километара на час.
10. 02. 2026. у 09:21
ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је да је 1999. године, током свог првог премијерског мандата, док су трајали сукоби у АП Косову и Метохији и НАТО агресија, добио позив од тадашњег америчког председника Била Клинтона да Мађарска отвори други фронт и нападне Србију или "бар да пуца из Мађарске преко Војводине све до Београда", али да је одбио такав позив, пренео је данас Телеx.
09. 02. 2026. у 11:13
ЈК ПРИЗНАЛА: "Са њим сам изгубила невиност - први пут са Немањом био је грозан, ужасан"
"ИМАЛА сам 18 година. Било је грозно искуство. Помислила сам: "Како некоме ово може да се догоди?" Било је ужасно."
10. 02. 2026. у 07:32
Коментари (0)