САМИТ ЈЕ ПОЧЕО: Разговор у четри ока у Трамповом кадилаку (ВИДЕО)

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

15. 08. 2025. у 21:28 >> 21:31

ПРЕДСЕДНИЦИ Русије и САД, Владимир Путин и Доналд Трамп састали су се данас на Аљасци.

САМИТ ЈЕ ПОЧЕО: Разговор у четри ока у Трамповом кадилаку (ВИДЕО)

Фото Танјуг/АП/Julia Demaree Nikhinson

Састанак је почео разговором у Трамповом аутомобилу на путу ка месту одржавања билатералног састанка. Главне теме преговора - питање Украјине и нормализација односа Москве и Вашингтона.

„Разговори Путина и Трампа могли би да трају најмање 6-7 сати“, саопштио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.

Како је најављено, прво ће Путин и Трамп разговарати у четири ока, затим ће се састанак наставити у оквиру радног доручка на којем ће учествовати и делегације Русије и САД.

У саставу руске делегације су министар спољних послова Сергеј Лавров, помоћник председника Јуриј Ушаков, министар одбране Андреј Белоусов, министар финансија Антон Силуанов и специјални представник председника за инвестиције и економску сарадњу са иностранством Кирил Дмитријев.

После састанака је предвиђена заједничка конференција за новинаре, а руска делегација планира да одмах потом напусти Аљаску. Иначе, како би уопште био омогућен састанак на територији САД, Вашингтон је суспендовао низ анти-руских санкција.

Путин и Трамп су заједно ушли у аутомобил америчког лидера након састанка на аеродрому на Аљасци.

Путин и Трамп су почели да комуницирају на путу до места одржавања билатералног састанка док су још били у аутомобилу, јавља дописник Спутњика.

sputnikportal.rs

БОНУС ВИДЕО - Хеликоптери Ка-32 и Супер пума у акцији гашења пожара у Каменој гори

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући

ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.

27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.

25. 08. 2025. у 13:15

ЦИНИЧАН - У ПОЗИТИВНОМ СМИСЛУ: Москва о Трамповим покушајим да оконча ратове

"ЦИНИЧАН - У ПОЗИТИВНОМ СМИСЛУ": Москва о Трамповим покушајим да оконча ратове

ПРИСТУП америчког председника Доналда Трампа у вођењу дипломатије кроз склапање трговинских договора "прилично је циничан", али у позитивном смислу, изјавио је у петак представник Кремља Дмитриј Песков.

05. 09. 2025. у 19:51

Коментари (0)

УЗНЕМИРУЈУЋИ СНИМАК: Из пенала убио голмана! (ВИДЕО)