ТРАГЕДИЈА НА ПЛАЖИ НА ХАЛКИДИКИЈУ: Преминуо познати политичар
АПОСТОЛОС Весиропулос, бивши заменик министра финансија Грчке и актуелни секретар посланичке групе Нове демократије, преминуо је у 59. години, након што је доживео срчани застој на плажи на Халкидикију.

Фото: Танјуг/Принтскрин
Апостолос Весиропулос, бивши заменик министра финансија Грчке и актуелни секретар посланичке групе Нове демократије, преминуо је у 59. години, након што је доживео срчани застој на плажи на Халкидикију.
Весиропулосу је у суботу изненада позлило и срушио се. Његови рођаци су одмах позвали Хитну помоћ, која га је превезла у Здравствени центар Агиос Николаос. Међутим, лекари нису успели да га одрже у животу.
Апостолос Весиропулос био је посланик из Иматије и од 4. априла 2025. године обављао је функцију генералног секретара посланичке групе Нове демократије.
Од 29. августа 2023. до марта 2025. године био је председник Сталног одбора за економска питања парламента.
Од јула 2019. до јуна 2023. године обављао је дужност заменика министра финансија, задуженог за питања пореске политике и јавне имовине у влади Киријакоса Мицотакиса, преносе Грчки медији.
Мицотакиса је веома потресла вест о смрти колеге.
- Потресен сам откако сам сазнао за изненадну смрт Апостолоса Весиропулоса. Вредног сарадника и вољеног политичара који је дуги низ година служио странку, свој родни крај и своју земљу. Моје искрено саучешће његовој вољеној супрузи и њиховој деци - навео је Мицотакис на свом званичном налогу на мрежи X.
Рођен је у Верији, а пореклом из Александрије, Иматија. Био је ожењен професорком Катерином Кацаву и отац двоје деце.
Био је докторанд на Правном факултету Демокритовог универзитета у Тракији, на Катедри за јавно право и политичке науке.
Васиропулос је имао и две магистарске дипломе - из стратешког менаџерског рачуноводства и финансијског менаџмента, на Катедри за рачуноводство и финансије Универзитета Македоније, и из јавног права и политичких наука, на Катедри за право Правног факултета Демокритовог универзитета у Тракији.
(Телеграф)

РУСКИ АВИОНИ УШЛИ У ДРЖАВУ НАТО, ЗАДРЖАЛИ СЕ 12 МИНУТА: "Ово је неприхватиљво и невиђено брутално"
ТРИ руска борбена авиона МИГ-31 ушла су данас у естонски ваздушни простор у области острва Вајндло без дозволе и остала у естонском ваздушном простору скоро 12 минута, пренео је естонски портал "Ерр.ее".
19. 09. 2025. у 17:00

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

"ПОЧИВАЈ У МИРУ": Цукић неутешан - опростио се од истакнутог музичара
ДОМАЋА музичка сцена остала је без Предрага Бате Јаковљевића, истакнутог бубњара и члана неколико значајних домаћих бендова.
20. 09. 2025. у 20:02
Коментари (0)