"ЗЕЛЕНСКИ ЈЕ ОТВОРЕНО ПРЕТИО МАЂАРСКОЈ" Орбан: То ће имати дугорочне последице

ПРЕТЊЕ Владимира Зеленског Мађарској имаће дугорочне последице, изјавио је мађарски премијер Виктор Орбан.

ЗЕЛЕНСКИ ЈЕ ОТВОРЕНО ПРЕТИО МАЂАРСКОЈ Орбан: То ће имати дугорочне последице

Фото: Профимедиа/Илустрација

„Зеленски је отворено претио Мађарској. Признао је да гранатирају нафтовод ‘Дружба’, јер не подржавамо њихово чланство у Европској унији. То још једном показује да су Мађари донели исправну одлуку... Речи Зеленског имаће дугорочне последице“, написао је Орбан на друштвеним мрежама.

Мађарски премијер је нагласио да се у ЕУ „не може ући уценама, експлозијама и претњама“.

Између Кијева и Будимпеште избио је дипломатски сукоб: мађарски министар спољних послова Петер Сијарто позвао је Кијев да престане са претњама Мађарској и напада инфраструктуру кључну за снабдевање земље енергијом, што Будимпешта сматра нападом на свој суверенитет. Украјински министар спољних послова Андреј Сибига оштро је реаговао на ову изјаву, саветујући свом мађарском колеги да не говори Зеленском „шта да ради и говори“, а такође је препоручио Мађарској да диверзификује испоруке енергената.

Испоруке нафте преко нафтовода „Дружба“ Мађарској обустављене су трећи пут у последње време због украјинског напада. Испоруке у Словачку такође су обустављене, саопштиле су локалне власти. С тим у вези, Словачка и Мађарска су поднеле жалбу Европској комисији због прекида у испоруци нафте преко нафтовода „Дружба“ због напада украјинских оружаних снага и обе земље траже гаранције своје безбедности.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

БЕЗ ПАРДОНА: Америчка полиција сузавцем на демонстранате