ВЕЛИКА НАЈАВА ИЗ РУСИЈЕ: Дијалог Путина и Трампа промениће свет
ДИЈАЛОГ између руског председника Владимира Путина и његовог америчког колеге Доналда Трампа промениће свет и осигурати глобалну безбедност, изјавио је Кирил Дмитријев, специјални представник руског председника за економску сарадњу са иностранством и шеф Руског фонда за директна улагања.
Фото: Танјуг/АП пхото
- Дијалог између председника Путина и председника Трампа ће променити свет – и осигурати глобалну безбедност и просперитет - написао је он на друштвеној мрежи Икс.
Амерички председник је 18. августа, након састанка са Путином на Аљасци 15. августа, примио Володимира Зеленског, као и председнике Финске и Француске, Александра Стуба и Емануела Макрона, премијера Велике Британије, Кира Стармера, канцелара Немачке, Фридриха Мерца и премијера Италије, Ђорђа Мелонија. Поред тога, састанку су присуствовали и шефица Европске комисије, Урсула фон дер Лајен, и генерални секретар НАТО-а, Марк Руте.
Током састанка, Трамп је позвао Путина, са којим је, према речима америчког председника, разговарао, између осталог, о изгледима за одржавање састанка између руског лидера и Зеленског, а затим и о трилатералним преговорима.
Према речима помоћника руског председника Јурија Ушакова, лидери Русије и Сједињених Држава изразили су подршку наставку директних консултација између Москве и Кијева, укључујући и идеју о подизању њиховог нивоа.
(ТАСС)
Препоручујемо
"У БРИСЕЛУ СУ НАС УЧИЛИ - САРАДЊА СА КИНОМ ЈЕ ОПАСНА": Мађарски министар о политици ЕУ
25. 11. 2025. у 14:53
ЛАВРОВ "ПОХВАЛИО" АМЕРИКУ: САД су једине које траже решење за окончање рата у Украјини
25. 11. 2025. у 14:30
УКРАЈИНА ПРИСТАЛА НА МИРОВНИ СПОРАЗУМ? Кијев се сложио са америчким предлогом
25. 11. 2025. у 14:15
ЕВРОПЉАНЕ РАЗБЕСНЕЛА ЈЕДНА ТАЧКА ТРАМПОВОГ ПЛАНА: "То је скандалозно"
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп убацио је „клин у точак“ једних од најосетљивијих преговора који се тренутно воде у Европи, потенцијално угрожавајући напоре да се Украјини обезбеди финансирање за наставак одбране од Русије, пише Политико.
22. 11. 2025. у 07:54
НАЈВЕЋА СИЛА ЕВРОПЕ РЕАГОВАЛА НА ТРАМПОВ ПЛАН: "У принципу подржавамо"
НЕМАЧКА влада саопштила је да "у принципу" подржава план Сједињених Америчких Држава за окончање рата у Украјини, али да остаје посвећена заштити украјинског суверенитета и обезбеђивању безбедносних гаранција за земљу.
21. 11. 2025. у 12:37
СЛОБОДА И ВОЈИН СЕ СЕЛЕ: Купили стан, а ево и где! Донели битну одлуку
СЛОБОДА и Војин су овај стан купили пре више од годину дана...
25. 11. 2025. у 08:41
Коментари (0)