РАЗОРАН ЗЕМЉОТРЕС ПОГОДИО АВГАНИСТАН: На стотине мртвих и повређених
НАЈМАЊЕ 250 људи погинуло је у Авганистану, када је ту земљу погодио земљотрес јачине шест степени по Рихтеровој скали, саопштили су талибани.
Фото: Новости
Како се наводи, повређено је најмање 500 људи.
- Покренули смо огромну акцију спасавања и мобилисали на стотине људи да помогну онима који су у области погођеној земљотресом - рекао је портпарол министарства за јавно здравље Авганистана Шарафат Заман, преноси НБЦ.
Према његовим речима, биће потребно времена да се добију тачни подаци о броју страдалих и степену оштећења инфраструктуре, имајући у виду да је земљотрес погодио планинску област.
Епицентар земљотреса који је синоћ погодио Авганистан недалеко од града Џалалабада близу границе са Пакистаном био је на дубини од десет километара.
Та област подложна је честим земљотресима, подсећа Ројтерс и додаје да је само прошле године у низу земљотреса живот тамо изгубило више од хиљаду људи.
(Блиц)
"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
МНОГО ЈЕ ЛУДА, БРАТЕ, БЕЖИ! Шабан убеђивао водитеља да не жени певачицу: "Нађи неку фину!"
ПОКОЈНИ краљ народне музике, Шабан Шаулић, био је човек кога су сви обожавали, а многи и дан-данас памте његове савете и критике.
05. 11. 2025. у 10:44
Коментари (0)