ХУТИ НАПАЛИ БРОД У СЕВЕРНОМ ДЕЛУ ЦРВЕНОГ МОРА? Пловило повезано са Израелом

ЈЕМЕНСКА милитантна група Хути, повезана са Ираном, саопштила је данас да је напала брод у северном делу Црвеног мора са два дрона и једном ракетом због везе тог брода са Израелом.

ХУТИ НАПАЛИ БРОД У СЕВЕРНОМ ДЕЛУ ЦРВЕНОГ МОРА? Пловило повезано са Израелом

Фото принтскрин /телеграм РВвоенкор

Група није саопштила када се напад догодио, нити је било непосредне потврде напада из поморских извора, преноси Ројтерс.

-Јеменске оружане снаге су спровеле заједничку војну операцију усмерену на брод због кршења одлуке (Хута) о забрани уласка у луке окупиране Палестине, рекао је портпарол Хута.

Хути су у недељу напали израелски танкер "Скарлет Реј" близу саудијске луке Јанбу на Црвеном мору, у ретком нападу код саудијске обале.

Израелске снаге су прошлог четвртка усмртиле премијера јеменске владе коју воде Хути и неколико других министара у нападу на престоницу Сану, што је први такав напад у којем су убијени високи званичници.

Хути су од 2023. године покренули бројне нападе на бродове у Црвеном мору за које сматрају да су повезани са Израелом у, како кажу, солидарности са Палестинцима у израелском рату против Газе.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - Хеликоптери Ка-32 и Супер пума у акцији гашења пожара у Каменој гори

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

НОВО ИЗНЕНАЂЕЊЕ НА РОЛАН ГАРОСУ! Испао и седми тенисер света!