"СВЕТСКА ЕКОНОМИЈА СУОЧАВА СЕ СА ЦАРИНСКИМ РАТОВИМА" Песков: Нико не зна какве ће бити њихове последице
ЧИТАВА светска економија суочава се са царинским ратовима, а нико не зна какве ће бити њихове последице, изјавио је за Спутњик портпарол Кремља Дмитриј Песков.
Фото: Профимедиа
- Бразил није једина земља која се суочава са последицама царинских ратова. Заправо, читава светска економија се суочава са тиме на овај или онај начин. Нико не зна какве ће бити последице. Чини ми се да не знају ни они који су изложени овим ратовима, ни они који покрећу те ратове. Такође не могу у потпуности да прорачунају последице. Стога је веома важно разговарати и дискутовати - рекао је Песков.
Раније су медији објавили да ће Бразил, на иницијативу председника Луиса Инасија Луле да Силве, 8. септембра одржати ванредни виртуелни самит земаља-чланица БРИКС-а како би се разговарало о трговинској политици америчког лидера Доналда Трампа.
Председник САД Доналд Трамп је 30. јула потписао указ којим је повећао царине на бразилску робу на 50 одсто, али је истовремено увео списак од 700 изузетака у стратешким секторима као што су авиоиндустрија, енергетика и делимично пољопривреда.
(Спутник)
Препоручујемо
РУСИЈА У ПАНИЦИ, ЕУ РАЗВИЈА РАТНИ КОРИДОР! Балкан на првој линији, две земље су кључне
22. 12. 2025. у 11:40
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
Објављени ИНТИМНИ кадрови Меланије Трамп из КУПАТИЛА - и то ЗЛАТНОГ! Доналд је питао да ли је видела, она му одговорила (ВИДЕО)
МЕЛАНИЈА је беспрекорно стилизована – шешири, штикле, фризура – све је у складу са њеним хладним и контролисаним имиџом
19. 12. 2025. у 19:01
Коментари (0)