ПРОТЕСТИ У ФРАНЦУСКОЈ: Ухапшено триста учесника протеста, повређена четири полицајца
Французи данас протестују против "стезања каиша".
Фото: Горан Чворовић
- Ови скупови немају ништа заједничко са грађанским окупљањем. Искоришћени су, конфисковани од стране покрета екстремене левице – поручио је министар унутрашњих послова у оставци Брино Ретајо.
Он је истовремено оптужио оне који стварају "устаничку климу", међу њима и неке политичаре који, како је нагласио, желе да профитирају од овог покрета, истичући да у томе "неће успети". Лидер крајње левице Жан Лик Меланшон је министра, с друге стране, оптужио за "многобројне провокације и насиље".
- Будите опрезни. Ретајо тражи инцидент и умножава провокације. Обратите пажњу, он воли репресију и жели слике насиља за телевизијске дневнике – поручио је Меланшон.
У целој земљи организовано је преко четири стотине акција. Забележено је стотинак паљевина. Током преподнева, ухапшено је око триста људи, од чега преко 170 у Паризу. Деблокада је извршена на стотинак места. Четири полицајца су лакше повређена. А у Паризу су се тек за поподне спремају масовнији протести.
У таквим условима, данас је дошло до смене између бившег и новог премијера. Себастијан Лекорни је том приликом истакао намеру да ради на политичкој и институционалној стабилности земље.
Фото: Горан Чворовић
Фото: Горан Чворовић
Фото: Горан Чворовић
Препоручујемо
ПЕНТАГОН: Првих шест дана рата у Ирану коштало више од 11,3 милијарде долара
12. 03. 2026. у 23:49
"ВЕЛИКЕ ПОСЛЕДИЦЕ ЗА СВЕ АРАПСКЕ ЗЕМЉЕ": Путин хитно позвао председника бин Заједа
12. 03. 2026. у 23:21
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
Коментари (0)