ИСТОРИЈА ПОЛИТИЧКОГ НАСИЉА У САД: Они су били мете атентатора и отмичара
ПУЦЊАВА у Јути приликом које је убијен блиски сарадник америчког председника Доналда Трампа, Чарли Кирк, је једна у низу дуге и мрачне историје политичког насиља у САД.
Scott G Winterton/The Deseret News via AP
Низ датира још од времена Џона Ф. Кенедија, па све до покушаја атентата на актуелног председника Доналда Трампа.
Ненси Пелоси, висока функционерка Демократске странке била је мета покушаја откмице, а њен супруг је био нападнут.
Такође, догододио се и атентат на председницу Представничког дома Минесоте Мелисе Хортман и њеног супруга. Том приликом рањени су сенатор Џон Хофман и његова супруга.
Још један од најуочљивих примера био је и покушај отмице гувернерке државе Мичиге, Гретчен Витмер.
Како преноси Ројтерс, између упада у Капитол 6. јануара 2021. године и прошлогодишњих председничких избора забележено је најмање 300 случајева политички мотивисаног насиља.
Доста догађаја, као што је покушај убиства кандидата за градоначелника Луисвила у фебруару 2022. године или паљења просторија Републиканске странке у Новом Мексику марта исте године, прошла је непримећено од стране јавности, преноси Скај Њуз.
БОНУС ВИДЕО:
ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Хаџи Пурићи И 300 медаља шампиона знања
Препоручујемо
ШТА ЗНАМО О УБИЦИ ЧАРЛИЈА КИРКА КОЈИ ЈЕ НЕСТАО БЕЗ ТРАГА: Ово су сви познати детаљи
11. 09. 2025. у 08:24
БРУТАЛНА ПОРУКА МЕДВЕДЕВА НАКОН УБИСТВА ЧАРЛИЈА КИРКА: Трамп мора ово хитно да уради
11. 09. 2025. у 07:51
БРУТАЛАН НАПАД ИРАНА НА АМЕРИЧКИ РАТНИ БРОД: Погледајте како је то изгледало, одјекнула огромна експлозија (ВИДЕО)
ИРАН објавио снимак напада на амерички ратни брод у водама УАЕ.
11. 05. 2026. у 11:54
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији
ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.
11. 05. 2026. у 19:09
Коментари (0)