ТРАМП БЕСАН НАКОН МУЧКОГ УБИСТВА ЧАРЛИЈА КИРКА: Ево кога је оптужио за смрт оданог сарадника

ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп имао је ванредно обраћање након убиства десничарског активисте Чарлија Кирка на Универзитету у Јути.

ТРАМП БЕСАН НАКОН МУЧКОГ УБИСТВА ЧАРЛИЈА КИРКА: Ево кога је оптужио за смрт оданог сарадника

Фото: Профимедиа

Трамп је пребацио одговорност на оне који, каже, годинама подстичу мржњу и насиље.

- Одавно је требало да Американци и медији признају да су насиље и убиства трагичне последице свакодневне демонизације оних са којима се не слажу. Годинама је радикална левица упоређивала дивне Американце попут Чарлија са нацистима и најгорим светским криминалцима и масовним убицама. Ова врста реторике је директно одговорна за тероризам ком смо сведоци у нашој земљи и мора одмах престати - рекао је он.

Трамп је позвао је Американце да се посвете вредностима које је Кирк заступао: "вредностима слободе говора, владавине права и патриотске преданости и љубави према Богу".

- Чарли је био најбољи у Америци, а чудовиште које га је напало, напало је целу нашу земљу - поручио је он.

Трамп је обећао да ће његова администрација наћи све који су умешани у убиство Чарлија Кирка, али и у било какво политичко насиље.

БОНУС ВИДЕО:

ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Хаџи Пурићи И 300 медаља шампиона знања

(Курир)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

ШЕШЕЉ ОТКРИО: Разговарао сам са западним дипломатама, ево шта су тражили