"РУБИОВА ПОСЕТА ИЗРАЕЛУ ЈАСНА ПОРУКА" Нетанјаху: Наставићемо да делујемо заједно
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе немају бољег савезника од Израела, а Израел нема бољег савезника од САД, изјавио је данас израелски премијер Бенјамин Нетанјаху након састанка са америчким државним секретаром Марком Рубиом.
Фото: Printscreen
Нетанјаху је оценио да је Рубиова посета Израелу јасна порука да САД стоје уз Израел који је ''суочен са терором, антисемитизмом и слабим владама које демонизују Израел'', јавља Ројтерс.
- Наставићемо да делујемо заједно са великом силом, како бисмо заштитили наше две земље - рекао је Нетанјаху.
Он је похвалио одлуку америчког председника Доналда Трампа да изврши напад на нукеларни програм Ирана и додао да Израел остаје посвећен ослобађању свих талаца и уништењу Хамаса.
- Трамп је показао храбре и константне лидерске потезе и јасне кораке да билатерални односи две земље буду јачи него икада - рекао је Нетанјаху.
Рубио је допутовао у Израел како би Нетанјахуу пренео незадовољство САД због недавног израелског напада на Доху у Катару, под наводима да напада седиште Хамаса.
Састанак Рубија и Нетанјахуа трајао је око сат и по времена, након чега је започео проширени састанак са њиховим помоћницима.
Рубио је уочи састанка најавио да ће разговарати са Нетанјахуом о израелским војним плановима за заузимање града Газе, као и о намери Израела да анектира делове окупиране Западне обале.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО: РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње
Препоручујемо
ПОГЛЕДАЈТЕ: Рубио и Нетанијаху се на Зиду плача помолили за Трампову безбедност (ВИДЕО)
14. 09. 2025. у 16:26
"ВАШИНГТОН ЈЕ ПРАКТИЧНО ОЧИШЋЕН" Трамп: Нећу дозволити да се криминал врати
15. 09. 2025. у 08:54
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)
СТРАШНЕ сцене виђене су у комшилуку на кошаркашкој утакмици.
13. 03. 2026. у 19:25 >> 19:26
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54
Коментари (0)