ХАМАС ОБЈАВИО НОВИ СНИМАК ЗАТОЧЕНОГ СРПСКОГ ДРЖАВЉАНИНА Огласили се родитељи: "Алон губи вид, узнемирен је, мршав и исцрпљен" (VIDEO)
ХАМАС је објавио нови снимак заточеног српског држављанина Алона Охела уочи обележавања јеврејског празника Рош Хашане.
Фото: Printscreen
Хамас је објавио нови видео-снимак таоца Алона Охела, српског држављанина, отетог током масакра 7. октобра 2023. године, приказујући његов кратак сусрет са заточеним Гујем Гилбоа-Далалом.
Објављивање снимка сматра се делом психолошког рата ради притиска на Израел, док преговори о потенцијалном споразуму остају у застоју. Цео снимак неће бити објављен док породица Охела не да сагласност.
Ово је други пут да се појављује доказ да је Охел жив.
У претходном видеу, који породица није желела да буде јавно приказан, он се накратко појавио, пружајући први доказ да је преживео.
После консултација са израелским и страним офталмолозима, породица је потврдила да је Охел изгубио вид на десно око.
Родитељи таоца, Идит и Коби Охел, реаговали су на видео назвавши га психолошким ратом Хамаса.
- Наша породица дрхти и пати. Јасно је да Алон губи вид на десно око, мршав је и уплашен. Тражимо да, као услов било каквих преговора или даље помоћи Хамасу, офталмолози прегледају Алона и пруже му лечење.
Породица је упутила апел и израелским властима
- Уочи Рош Хашане, у данима покајања, судбина младих Јевреја, грађана Израела, сада је у рукама премијера и кабинета. Немојте сломити срце израелског народа. Најважнија национална порука сада јесте повратак Алона и свих таоца својим домовима.
Позивање на међународно право
- Ниједан међународни закон не дозвољава држање повређеног цивила без одговарајуће медицинске помоћи. Одговорност за Алоново здравље и живот лежи на његовим отмичарима и Хамасовом руководству - саопштила је породица.
Они су подсетили да Охел има израелско-српско-немачко држављанство и упозорили да свет неће игнорисати његово погоршано здравствено стање. Додали су да раде са специјалним америчким изаслаником Стивом Виткофом као и са званичницима Србије и Немачке.
(Курир)
БОНУС ВИДЕО:
ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Андреј Поповић млади физичар из Кикинде
Препоручујемо
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)
ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.
17. 02. 2026. у 20:01
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"МАМА, ЈА ИМАМ РАК": Славица Ђукић Дејановић о борби за живот сина јединца - сам себи дао дијагнозу
"ДУШАН ЈЕ сам себи дао дијагнозу"
16. 02. 2026. у 19:12 >> 19:12
Коментари (0)