"ТО НИЈЕ ДОВОЉНО!" Медевед послао поруку Трампу после његовог говора у УН
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије Дмитриј Медведев, изјавио је након Трамповог говора на Генералној скупштини УН, да је Русија спремна да се придржава Споразума о смањењу стратешког наоружања (Нови СТАРТ), који је он потписао 2010. године, додавши да сада Трампова администрација мора да донесе одлуку.
Дмитриј Медведев, Фото АП
- Само придржавање споразума није довољно. Сједињене Државе морају да одустану од слабљења Русије санкцијама и царинама. У супротном, ризик од директног конфликта остаје - истакао је Медведев на платформи Икс.
Подсетимо, уговор о смањењу стратешког наоружања којим се ограничавају нуклеарни арсенали САД и Русије истиче у фебруару, а из Кремља су поручили да позиција Русије зависи од става САД.
Председник Русије Владимир Путин изјавио је да је Русија спремна да још годину дана по истеку Споразума о смањењу стратешког наоружања (СТАРТ) са САД поштује ограничења из тог споразума, а да ће кораци за усклађивање са ограничењима донети резултате ако САД реципрочно одговоре.
Он је на састанку Савета безбедности Русије истакао да стратешка стабилност у свету наставља да деградира.
- Нажалост, она се наставља да деградира, што је узроковано укупним утицајем читавог низа фактора, укључујући и негативне, који изазивају погоршање постојећих и појаву нових стратешких ризика - рекао је Путин на састанку.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Андреј Поповић млади физичар из Кикинде
Препоручујемо
СИЈАРТО ОДГОВОРИО ТРАМПУ: Нереално је да одустанемо од руских енергената!
23. 09. 2025. у 22:37
ЗЕЛЕНСКИ: Трамп спреман да пружи безбедносне гаранције Украјини након завршетка рата
23. 09. 2025. у 23:21
ЕВРОПЉАНЕ РАЗБЕСНЕЛА ЈЕДНА ТАЧКА ТРАМПОВОГ ПЛАНА: "То је скандалозно"
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп убацио је „клин у точак“ једних од најосетљивијих преговора који се тренутно воде у Европи, потенцијално угрожавајући напоре да се Украјини обезбеди финансирање за наставак одбране од Русије, пише Политико.
22. 11. 2025. у 07:54
НАЈВЕЋА СИЛА ЕВРОПЕ РЕАГОВАЛА НА ТРАМПОВ ПЛАН: "У принципу подржавамо"
НЕМАЧКА влада саопштила је да "у принципу" подржава план Сједињених Америчких Држава за окончање рата у Украјини, али да остаје посвећена заштити украјинског суверенитета и обезбеђивању безбедносних гаранција за земљу.
21. 11. 2025. у 12:37
СЛОБОДА И ВОЈИН СЕ СЕЛЕ: Купили стан, а ево и где! Донели битну одлуку
СЛОБОДА и Војин су овај стан купили пре више од годину дана...
25. 11. 2025. у 08:41
Коментари (0)