У ХРВАТСКОЈ ОСКРНАВЉЕН СПОМЕНИК ЈУРИЈУ ГАГАРИНУ: Огласила се руска амбасада
СПОМЕНИК совјетском астронауту Јурију Гагарину у хрватском граду Пули оскрнављен је у ноћи између недеље и понедељка.
Фото: Free Images Pixabay
Неидентификована двојица мушкараца попрсје Гагарина су полила спрејом и исписали неколико проукрајинских графита, саопштила је Амбасада Русије у Загребу, преносе РИА Новости.
Споменик је постављен у априлу 2021. године на територији техничке школе, која такође садржи центар за истраживање свемира. Овај споменик већ је био мета вандалских напада 2022. и 2023. године, због чега су у том простору постављене камере за надзор. Из амбасаде наглашавају да су руски активисти и професори из школе учествовали у чишћењу споменика.
Амбасада Русије у Загребу је обавестила градоначелника Пуле и челнике администрације Истарске жупаније, захтевајући да се учине сви напори да се пронађу и казне одговорни за овај вандалски чин. Споменик, постављен уз подршку амбасаде, прешао је у надлежност градске администрације.
"Стога полазимо од претпоставке да морају да уложе све напоре да пронађу и казне одговорне", нагласила је руска амбасада.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО:
ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Страхиња Тривковић дипломата знања и спорта
Препоручујемо
ПЛЕНКОВИЋ НА ПРОЗИВКЕ ИЗ БУДИМПЕШТЕ: Мађарска је ратни профитер, а Хрватска добар сусед
26. 09. 2025. у 16:15
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)
СТРАШНЕ сцене виђене су у комшилуку на кошаркашкој утакмици.
13. 03. 2026. у 19:25 >> 19:26
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54
Коментари (0)