УБИЈЕН ВИСОКИ ВОЈНИ ПЛАНЕР АЛ-КАИДЕ: Нови ваздушни напади САД у Сирији
ЦЕНТРАЛНА команда Сједињених Држава (ЦЕНТЦОМ) саопштила је данас да је 2. септембра извела ваздушни напад у Сирији у којем је убијен један од водећих војних планера терористичке групе Ал-Каиде.
Foto: Shutterstock
Како је наведено у саопштењу реч је о Мухамеду Абдулвехабу ал-Ахмаду, члану групе Ансар ал-Ислам повезане са Ал-Каидом, пренела је Ал Џазира.
Командант америчке Централне команде адмирал Бред Купер изјавио је да америчке снаге на Блиском истоку настоје да омету и униште активности терористичких група које планирају и изводе нападе.
- Наше снаге ће наставити да штите Сједињене Државе, њихове савезнике и партнере у региону и широм света - поручио је Купер.
Савез под америчким вођством повремено циља вође Исламске државе и Ал-Каиде у Сирији у оквиру својих операција.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО-
Препоручујемо
ТРАМП ПОСЛАО НАЦИОНАЛНУ ГАРДУ У ЧИКАГО: 300 војника се спрема за "улазак у градове демократа" (ВИДЕО)
08. 10. 2025. у 11:15 >> 11:18
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)