ИЗАРЕЛСКА АМБАСАДА ПРОТИВИ СЕ НАЈНОВИЈЕМ ИНТЕРВЈУУ КАРДИНАЛА ПАРОЛИНА: „То ризикује да поткопа мир“

ИЗРАЕЛСКА Амбасада при Светој столици критиковала је интервју којег је дао кардинал, државни секретар, Пјетро Паролин, фокусирајући се на део о „моралној еквиваленцију тамо где није релевантна“, на пример примена термина „масакр“ и на легитимно право Израела на самоодбрану, појашњавајући „Не постоји морална еквиваленција између демократске државе која штити своје грађане и терористичке организације која намерава да их убија“.

ИЗАРЕЛСКА АМБАСАДА ПРОТИВИ СЕ НАЈНОВИЈЕМ ИНТЕРВЈУУ КАРДИНАЛА ПАРОЛИНА: „То ризикује да поткопа мир“

Фото: Профимедиа

После такве изјаве која је стигла из израелске Амбасаде, у одбрану Паролина стао је папа Лав  рекавши: „Више волим да не коментаришем, кардинал је веома добро изразио мишљење Свете столице“. А такву папину изјаву није желела да коментарише Амбасада Израела.

У реакцији израелске амбасаде стоји и то: „Недавни интервју који је дао кардинал Паролин, иако свакако добронамеран, ризикује да поткопа напоре да се оконча рат у Гази и супротстави растућем антисемитизму“. Интервју је Паролин дао у поводу друге годишњице напада Хамаса 7. октобра 2023. године, где је говорио о „тешкој и трагичној“ ситуацији у Гази, о људима сведеним на глад, о „разорном рату који је однео десетине хиљада живота“, а користећи и термин „покољ“.

Морамо повратити разум, напустити слепу логику мржње и освете и одбацити насиље као решење. Нападнути имају право да се бране, али чак и легитимна одбрана мора поштовати принцип пропорционалности. Нажалост, рат који је уследио имао је катастофалне и нехумане последице. Шокиран сам и узнемирен свакодневним бројем смртних случајева у Палестини, десетинама, понекад и стотинама дневно, безброј деце чији је једини злочин, изгледа, то што су се тамо родила: ризикујемо да се навикнемо на овај покољ. Људи убијени док су покушавали да дођу до коре хлеба, људи закопани под рушевинама својих кућа, људи бомбардовани у болницама и шаторским насељима, то су оцене државног секретара Паролина који је изазаво негодовање израелске Амбасаде при Светој столици.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ДАНИ ПОЉА ШЕЋЕРНЕ РЕПЕ: Суноко окупио произвођаче