"ДРУГА ФАЗА ПРЕГОВОРА О ГАЗИ ЈЕ ПОЧЕЛА" Трам саопштио ударну вест, а ова држава на прагу да се прикључи

Ђорђе Грмуша
Ђорђе Грмуша

13. 10. 2025. у 17:40

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас у Шарм ел Шеику да је друга фаза преговора о решавању сукоба у Појасу Газе већ почела и додао да је регион Блиског истока у фази напретка и да се нада да ће се том процесу прикључити и Иран.

ДРУГА ФАЗА ПРЕГОВОРА О ГАЗИ ЈЕ ПОЧЕЛА Трам саопштио ударну вест, а ова држава на прагу да се прикључи

Foto: Tanjug/AP

"Друга фаза је почела, што се нас тиче. Фазе су међусобно повезане и делимично се преклапају", рекао је Трамп током састанка са египатским председником Абделом Фатахом ел-Сисијем, пренела је Ал Џазира.

Трамп је том приликом похвалио улогу египатског председника у преговорима са Хамасом, истакавши да Ел-Сиси има веома важну улогу.

"Сједињене Америчке Државе га у потпуности подржавају", поручио је амерички председник.

Говорећи о ширем контексту дешавања на Блиском истоку, Трамп је изразио уверење да је регион "у јединственом тренутку напретка", нагласивши да би Иран могао да се прикључи процесу уколико добије одређену подршку.

"Верујем да ће се Иран придружити. Њима је потребна помоћ, и ако је добију, могу да буду део овог процеса", рекао је Трамп.

Он је додао да без америчких напада на иранска нуклеарна постројења "договор о Гази не би био могућ".

Трамп је навео и да тимови на терену трагају за телима израелских талаца у Гази, истичући да "у Појасу Газе има много рушевина" и да је потребна свеобухватна операција рашчишћавања.

"Видећемо велики напредак на Блиском истоку", оценио је Трамп.

Председник Египта Абдел Фатах ел-Сиси захвалио је Трампу на улози у постизању договора о прекиду ватре у Гази.

"Ово је изузетан успех и ценимо оно што је председник Трамп постигао. Он је једини лидер који може да донесе мир региону", рекао је Ел-Сиси.

Египатски председник је додао да је неопходно да се осигура улазак хуманитарне помоћи у Газу и омогући повратак тела израелских талаца њиховим породицама.
 

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим (ВИДЕО)

СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)

ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.

17. 02. 2026. у 20:01

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

Коментари (0)

РУСИЈА ЈЕ ЗАПАЊЕНА: Какав скандал! Невероватно како су понизили све руске олимпијце!