ПОЖАРИ У СРЦУ ЕВРОПЕ: Стотине демонстраната на улицама - најављен велики штрајк
ВИШЕ особа ухапшено је јутрос у Бриселу након што су, уочи генералног штрајка најављеног за данас, изазвале пожаре и причиниле материјалну штету у близини унутрашњег градског прстена, а инциденти су изазвали озбиљне поремећаје у саобраћају током јутарњег шпица.
Фото: Профимедиа/Илустрација
Данашњи протест организују три највећа белгијска синдиката, који желе да изразе незадовољство мерама и буџетским одлукама савезне владе, пише бриселски лист Браселс Тајмс.
Према наводима синдиката, протест је усмерен против политике која подразумева "рад дуже и више", што изазива осећај неправде и неравнотеже међу запосленима у јавном сектору.
Демонстрације званично почињу у 10.45 часова, учесници ће се кретати од железничке станице Брисел Север ка станици Брисел Југ, а до сада се већ окупило на стотине демонстраната.
(Танјуг)
Препоручујемо
ТРАМП ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ И ЕУ: Нема ништа од оружја ако се ваши европски савезници не придруже деблокади Ормуског мореуза
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп запретио је да ће САД прекинути да снабдевају оружјем Украјину уколико европски савезници одбију да се придруже "коалицији вољних" за деблокаду Ормуског мореуза, јавља данас Фајненшел тајмс, позивајући се на изворе.
01. 04. 2026. у 22:03
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ВИЛИЈАМ МОНТГОМЕРИ: "Кад смо бомбардовали Србију, нисмо имали дозволу за прелет преко Хрватске - Туђман није знао! Подела КиМ једини излаз"
НЕДАВНО је обележена 27. годишњица од почетка НАТО агресије на Савезну Републику Југославију.
30. 03. 2026. у 20:11
Коментари (0)