НЕТАЊАХУОВ КАБИНЕТ: Прелаз Рафа до даљњег остаје затворен
КАБИНЕТ израелског премијера Бенјамина Нетанјахуа саопштио је данас да ће прелаз Рафа између Газе и Египта остати затворен до даљег.
Фото: Танјуг
- Отварање прелаза ће бити размотрено на основу тога како Хамас испуњава свој део обавеза у враћању тела преминулих талаца и спровођењу договореног оквира - наведено је у саопштењу кабинета, пренео је Ројтерс.
Израелска војна агенција за координацију (ЦОГАТ) саопштила је у четвртак да се припреме за отварање прелаза Рафе за кретање људи спроводе у пуној координацији између Израела и Египта, у складу са потписаним споразумом о прекиду ватре.
Израел је раније упозорио да би могао да задржи прелаз Рафа затвореним и да смањи доток помоћи у палестинску енклаву, наводећи да Хамас превише споро враћа тела погинулих талаца.
БОНУС ВИДЕО:
ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Анђела Вуковић | Радозналост је њена супермоћ
Препоручујемо
ОБЈАВЉЕН ПОСЛЕДЊИ СНИМАК ЛАРИЏАНИЈА: Хамнеи одбио прекид ватре - УН поренуле истрагу поводом напада на школу у Ирану (ВИДЕО)
17. 03. 2026. у 07:14 >> 14:25
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)
СТРАШНЕ сцене виђене су у комшилуку на кошаркашкој утакмици.
13. 03. 2026. у 19:25 >> 19:26
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54
Коментари (0)