ТРАМП БАЦИО МАПЕ СА СТОЛА, ОДРЖАО ПРЕДАВАЊЕ ЗЕЛЕНСКОМ: Прихвати руске услове за окончање рата!
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп је током састанка у Вашингтону у петак позвао Владимира Зеленског да прихвати руске услове за окончање рата, преноси данас Фајненшел тајмс, који се позива на добро обавештене изворе.
Foto: Profimedia
Према речима добро упућеног европског званичника, Трамп је рекао Зеленском да мора да склопи такав договор "или ће се у супротном суочити са уништењем", јер већ губи оружани сукоб.
Лист наводи да је Зеленски на крају "успео да убеди Трампа да подржи идеју о замрзавању тренутних линија фронта у Украјини".
Добро обавештени извори су потврдили да је ситуација током разговора Трампа и Зеленског била изузетно напета и да је у једном тренутку током састанка, амерички председник бацио са стола мапе линија фронта у Украјини.
Према изворима, Трамп је током већег дела састанка "држао предавања" Зеленском и понављајући ставове које је руски председник Владимир Путин изнео током њиховог последњег телефонског разговора.
Извори су за Фајненшел тајмс рекли да је након састанка Зеленски био ''изузетно негативан''.
Трамп и Зеленски су се састали у петак, 17. октобра у Вашингтону, а током састанка није постигнут договор о томе да Украјина добије ракете дугог домета, које је Зеленски тражио од Сједињених Америчких Држава.
(Танјуг)
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
АМЕРИКАНАЦ ЈАСАН: "Украјинци, приватно, признају да ће изгубити Доњецк, али..."
ПОТПРЕДСЕДНИХ САД Џеј Ди Венс изјавио је данас да су територијална питања кључна тачка спорења у преговорима.
22. 12. 2025. у 19:29
Коментари (0)