ЛЕТОВИ ХИТНО ПРЕУСМЕРЕНИ: Узбуна на аеродрому у Шпанији

В.Н.

20. 10. 2025. у 08:20

ВАЗДУШНИ саобраћај на аеродрому на шпанском острву Мајорки у недељу је био привремено обустављен због уоченог дрона између писта, саопштила је шпанска управа за аеродроме Аена.

ЛЕТОВИ ХИТНО ПРЕУСМЕРЕНИ: Узбуна на аеродрому у Шпанији

Фото: Shutterstock

Авиони нису могли да полећу или слете на аеродрому Палма де Мајорка око 18 часова, а неколико авиона је било приморано да преусмери курс на друге аеродроме. Инцидент се догодио током једног од најпрометнијих дана на аеродрому, када је било планирано 892 полетања и слетања, пише данас локални портал "Диарио де Маллорца".

Најмање шест посада авиона пријавило је контролорима летења присуство дрона у зони слетања, након чега је проглашена мера "нулте стопе" (рате зеро), што значи да ниједан авион није могао да полети ка Палми док се ситуација не разјасни. Због безбедносних разлога, операције су у потпуности обустављене, а осам летова је преусмерено на алтернативне аеродроме, укључујући Ибицу и Барселону. Безбедносне снаге брзо су распоређене у околини аеродрома, а претрагом терена, укључујући и коришћење њиховог сопственог дрона, није пронађено ништа сумњиво.

Локални медији наводе да сведочења више пилота о присуству дрона остају предмет даље истраге. Путници са више летова, укључујући и летове из Мадрида и Севиље, преусмерени су на Ибицу, где су по слетању чекали додатне информације о наставку путовања. Летови су нормализовани тек нешто пре 21 час, након чега су преусмерени авиони почели да слећу у Палму. Инцидент се догодио свега неколико дана након сличних ситуација на другим европским аеродромима.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Анђела Вуковић | Радозналост је њена супермоћ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОДЛУКА КОЈА МОЖЕ ДА ПРОМЕНИ СВЕ: Русија разматра Трампову понуду

ОДЛУКА КОЈА МОЖЕ ДА ПРОМЕНИ СВЕ: Русија разматра Трампову понуду

РУСКО министарство спољних послова, заједно са својим савезницима и партнерима, разматра предлог америчког председника Доналда Трампа за придруживање Одбору за мир, изјавио је данас портпарол Кремља Дмитриј Песков.

09. 02. 2026. у 11:26

ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године

ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је да је 1999. године, током свог првог премијерског мандата, док су трајали сукоби у АП Косову и Метохији и НАТО агресија, добио позив од тадашњег америчког председника Била Клинтона да Мађарска отвори други фронт и нападне Србију или "бар да пуца из Мађарске преко Војводине све до Београда", али да је одбио такав позив, пренео је данас Телеx.

09. 02. 2026. у 11:13

Коментари (0)

ПРОМЕНИЛА ИМЕ И ВЕРУ: Брену питали да ли се стиди муслиманског порекла - дала је јасан одговор