ОПЉАЧКАН ЈЕ ЈОШ ЈЕДАН МУЗЕЈ У ФРАНЦУСКОЈ Дан након Лувра: Пљачкаши украли новчиће из 18. и 19. века.
ДАН након значајне крађе у Лувру, непознате особе опљачкале су још један француски музеј – Кућу просветитељства Денија Дидроа, посвећену наслеђу великог француског филозофа и која се налази у граду Лангру (департман Горња Марна).

Фото Shutterstock
О томе је известио лист „Фигаро“.
Ујутро 20. октобра, запослени у музеју открили су знакове провале на улазним вратима и поломљену витрину, из које су нестали златници и сребрни новчићи из музејске колекције.
Истражитељи су сигурни да је злочин унапред испланиран.
Украдени предмети били су део такозваног музејског блага. То су били новчићи које су пронашли радници током рестаурације зграде музеја 2011. године. Колекција је обухватала 1.633 сребрна и 319 златника из 18. и 19. века, вредних око 90.000 евра.
Власти Лангра су ангажовале приватну безбедносну компанију да обезбеди ноћни надзор музеја док се његов безбедносни систем не побољша. Током овог периода, музеј ће остати затворен.
strana.news
БОНУС ВИДЕО - ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Анђела Вуковић - Радозналост је њена супермоћ
Препоручујемо

ПОЗНАТЕ ПЉАЧКЕ У МУЗЕЈИМА ПРЕ КРАЂЕ НАКИТА ИЗ ЛУВРА: Нестало је много драгоцености
21. 10. 2025. у 22:30

ПОЗНАТИ КРАДЉИВАЦ УМЕТНИНА О КРАЂИ У ЛУВРУ: Можда најскупља пљачка у историји
21. 10. 2025. у 16:22

"ТО ЛИЦЕ, ТЕ УСНЕ..." Трамп поново изазвао пажњу коментаром о својој портпаролки Каролин Левит (28)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поново је доспео у жижу јавности због необичног коментара о изгледу портпаролке Беле куће Каролин Левит.
14. 10. 2025. у 14:48

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.
14. 10. 2025. у 13:06

ГОВОРИО САМ "НЕМОЈ", НИЈЕ МЕ ПОСЛУШАО: Хасан продао кућу, син му се коцкао - "То су златни гени"
“Немој то сине, тата је прошао све”
22. 10. 2025. у 10:27
Коментари (0)