МАДУРО ТРАЖИ ВОЈНУ ПОДРШКУ РУСИЈЕ И КИНЕ: ПВО и дронови за супротстављање намерама САД
ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро затражио је од Русије, Кине и Ирана да помогну у јачању војних капацитета његове земље, услед, како се наводи, појачаног присуства америчких трупа на Карибима, објавио је Вашингтон пост, позивајући се на интерна документа америчке владе.
Фото Tanjug
Наводи се да је писмо руском председнику Владимиру Путину требало да буде уручено током посете Москви високог Мадуровог сарадника овог месеца.
Према писању америчког листа, Мадуро је у писму кинеском лидеру Си Ђинпингу затражио "проширену војну сарадњу" како би се, како се наводи, супротставио "ескалацији између Сједињених Држава и Венецуеле".
Такође, председник Венецуеле је од кинеске стране затражио да убрза производњу система за детекцију радара.
У документима америчких власти наводи се и да је венецуелански министар саобраћаја Рамон Селестино Веласкез недавно координисао испоруку војне опреме и дронова из Ирана, док је планирао посету Техерану.
Према тим наводима, Веласкез је иранским званичницима рекао да је Венецуели потребна "пасивна средства за детекцију", "ГПС ометачи" и "вероватно дронови домета до 1.000 километара".
(СД)
БОНУС ВИДЕО
Препоручујемо
ДРАСТИЧАН ПОТЕЗ МАЂАРОВЕ ВЛАДЕ! Ако не смање потрошњу — следи ИСКЉУЧЕЊЕ!
01. 08. 2026. у 22:11
ШПАНСКА „ЦРВЕНА ЛИНИЈА”: Заштитна баријера дуга 500 метара на морској граници
01. 08. 2026. у 21:57
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РАМПА ОД ТРАМПА ЗА МАКРОНА: Дипломатски скандал на помолу, Вашингтон спрема невиђени ударац Паризу
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе разматрају одлагање, или чак блокирање, именовања следећег француског амбасадора у Вашингтону, што је потез без преседана који прети да продуби јаз између два дугогодишња савезника, наводе четири извора упозната са ситуацијом.
29. 07. 2026. у 19:12
ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда
НА сајту система НЕПРО објављен је опозив два модела путничких возила марке Nissan због безбедносних ризика који могу довести до повреда корисника, односно повећаног ризика од пожара.
24. 07. 2026. у 16:00
МАСОВНО ЗАТВАРАЊЕ ПЛАЖА У ЦГ: Вода опасна за купање, амбуланте пуне болесне деце - и на Словенској плажи забрањено купање
НА НЕКОЛИКО популарних плажа у Црној Гори уведена је забрана купања након што су анализе показале да морска вода није безбедна.
30. 07. 2026. у 16:55 >> 18:54
Коментари (0)