СТИЖЕ "ПРАВОСЛАВНИ ТИНДЕР": Москва покреће нову апликацију

В.Н.

11. 11. 2025. у 18:29

РУСКЕ власти разматрају оснивање државне агенције која би војницима повратницима из Украјине

СТИЖЕ ПРАВОСЛАВНИ ТИНДЕР: Москва покреће нову апликацију

Unsplash

Тврде да би брак могао бити кључан за психолошко опорављање и поновну интеграцију у цивилни живот. 

Јулија Белехова, председница Одбора за породице војника домовине, изјавила је на форуму „Патриоти Урала“ да је „жена први психолог мушкарца који се враћа из рата“ и да су породица и брак од суштинске важности за повратак у нормалан живот. „Када мушкарац има стабилну и подржавајућу супругу, процес рехабилитације, запошљавања и повратка у свакодневицу је много лакши“, нагласила је Белехова.

Кремљ, забринут због могућих незадовољстава међу демобилисаним војницима, разматра шире планове за њихову реинтеграцију у друштво. Путинов изасланик за Уралски округ, Артем Жога, подржао је иницијативу, али је истакао да се „љубав не може форсирати и да је потребно пажљиво планирати сваки корак“.

Ова иницијатива долази у контексту бројних скандала са тзв. „црним удовицама“ – женама које су улазиле у брак с војницима како би, након њихове смрти, оствариле знатне финансијске надокнаде, понекад и до двадесет пута веће од просечне руске плате, преноси Тхе Телеграпх.

Ако план о државној брачној агенцији буде спроведен, то би био најновији покушај Москве да промовише традиционалне вредности и потакне склапање бракова међу младим људима, посебно након што су популарне западне апликације за упознавање попут Тиндера, Бумблеа и Бадооа напустиле руско тржиште.

У јулу је Мариа Лвова-Белова, руска комесарка за права деце, коју Међународни кривични суд тражи због незаконите депортације украјинске деце, представила апликацију под називом „За љубав“, која је често названа и „православни Тиндер“.

Нова платформа повезује кориснике који промовишу патриотизам, служење домовини, историјско сећање и јединство руских народа. Већина корисника су православни војници, док је свака врста сексуалног садржаја строго забрањена.

(Ало)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.

07. 11. 2025. у 14:04

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.

09. 11. 2025. у 13:28

Коментари (0)

СКАНДАЛ! Тројица фудбалера уклоњена из репрезентације због клађења упркос најстрожој забрани!