РУСИЈА ДОБИЈА НОВИ РОД ВОЈСКЕ: Именован командант (ВИДЕО)
ЗАВРШЕНО је стварање трупа беспилотних система у оквиру Оружаних снага руске Федерације и утврђена је структура новог рода војске, рекао је пуковник Сергеј Иштуганов, заменик команданта трупа беспилотних система у интервјуу за ратног дописника "Комсомољске правде" Александра Коца.
Фото: Профимедиа/Shutterstock/Илустрација/Википедија
-Формиране су трупе беспилотних система у Оружаним снагама Руске Федерације. Утврђена је структура новог рода оружаних снага, именован је командант трупа беспилотних система и формирани су органи војне команде на свим нивоима. Формирани су редовни пукови и друге јединице, рекао је Иштуганов.
Он је додао да се борбена дејства јединица беспилотних система изводе по јединственом плану и у координацији са другим јединицама. Како истиче, данас је изузетно тешко пронаћи јединицу у руској војсци у Специјалној војној операцији која нема дронове.
-Свакодневно се погађа око 300 непријатељских циљева — оклопна возила, утврђења... Беспилотне летелице се користе за испоруку хране и муниције на прве линије фронта, као и за постављање мина и евакуацију рањеника са бојишта, објашњава Сергеј Иштуганов.
Он је истакао да се непријатељска војска која је опкољена у подручју Красноармејска највише жали управо на дронове, а да је руска војска успела да преломи ситуацију на небу захваљујући њима. С једне стране, производни капацитети су се постепено ширили. С друге стране, ефикасност посада беспилотних летелица је повећана. С треће стране, појавиле су се трупе беспилотних система и специјалне снаге у њиховом саставу, објаснио је Иштуганов.
-Данас се специјалисти обучавају на универзитетима Министарства одбране, у војним центрима за обуку при цивилним универзитетима, јавним организацијама и у предузећима која производе беспилотне системе. Али, рад на стварању више војне образовне установе за трупе беспилотних система је већ у току, навео је он.
Министарство одбране Русије је затим показало грб трупа беспилотних система – укрштени стрела и мач са криластим микрочипом и звездом на месту укрштања.
Симбол је приказан на видео-снимку рада посаде ФПВ-дрона "воган-15", који је уништио пикап Оружаних снага Украјине код Купјанска.
(рт.рс)
БОНУС ВИДЕО - ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Анђела Вуковић - Радозналост је њена супермоћ
Препоручујемо
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)