"САМИТ У БУДИМПЕШТИ ЈЕ И ДАЉЕ МОГУЋ, ЗАШТО ДА НЕ?“ Нови сигнал Моксве за Вашингтон
САМИТ Русије и Сједињених Америчких Држава у Будимпешти је још увек могућ, изјавио је помоћник руског председника Јуриј Ушаков за руске медије.
Фото: М.Стевановић
- Самит у Будимпешти је и даље могућ, зашто да не? - рекао је Ушаков новинарима.
Званичник није прецизирао могући рок одржавања самита.
Руски министар спољних послова Сергеј Лавров у интервјуу за италијански лист „Коријере дела сера“, који су новине одбиле да објаве, а пренели руски медији, изјавио је да је Москва и даље спремна за руско-амерички самит у Будимпешти, контакти између две земље се настављају.
Председници Русије и САД договорили су се да се састану у Будимпешти током телефонског разговора 16. октобра. Недељу дана касније, Трамп је објавио да до састанка неће доћи, јер је стекао утисак да он неће постићи жељени циљ. Ипак, додао је да планира сусрет са руским колегом у будућности и да остаје спреман на решавање украјинске кризе.
Истовремено је Путин изјавио да је састанак у Будимпешти одложен, а не отказан и да су самит иницирале Сједињене Америчке Државе. Руски министар спољних послова Сергеј Лавров напоменуо је да ће даљи изгледи за личне контакте на високом нивоу зависити од америчке стране.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
"СТАЗЕ КОСМЕТА": Шар-планина - Епизода 3
Препоручујемо
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)