СЕРИЈА ЕКСПЛОЗИЈА У ГЛАВНОМ ГРАДУ: Гори пет фабрика, повређене најмање 22 особе (ВИДЕО)
НИЗ снажних експлозија потресао је у петак увече индустријски парк у близини аргентинске престонице Буенос Ајреса, изазвавши огроман пожар у којем су повређене најмање 22 особе.
Фото: Икс Принтксрин
Густи црни дим дизао се стотинама метара у вис, а ватрогасци су се и у суботу ујутро борили са пожаром, преноси France24.
"Пожар је огроман"
- Експлозије и пожари који избијају у различитим фабрикама су огромни - рекао је Гастон Гранадос, градоначелник Езеизе, подручја на којем се налази индустријски парк.
- Покушавамо обуздати пожар и угасити га, али засад нисмо успели - додао је у изјави за локалну телевизију, напоменувши да су од јачине детонација разбијени и прозори на његовој кући, те да се становници евакуишу.
Да је ситуација изузетно тешка, потврдио је и Фабијан Гарсија, директор цивилне заштите за покрајину Буенос Ајрес.
- То је сложен пожар. Гашење ће бити дуготрајно - поручио је.
Пет фабрика уништено у експлозијама
Према наводима локалних медија, експлозијама и пожаром погођено је пет фабрика у комплексу у којем се налазе компаније за производњу гума, хемикалија и друге робе.
Новинари агенције АФП, који су се затекли на месту догађаја, известили су да је најмање једна фабрика у потпуности изгорела и сведена на пепео.
Директор болнице, Карлос Санторо, саопштио је да је у установу примљено 22 повређених.
Међу њима су једна трудница са респираторним тегобама и пацијент са срчаним ударом.
Препоручујемо
Трамп тражи од конгреса: ФИСА 702 кључан за војску и националну безбедност САД
14. 04. 2026. у 22:45
"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)
ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.
13. 04. 2026. у 07:27
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)